Perfume Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

3 Haziranda yayın hayatına başlayan Perfume, fantastik türdeki yeni Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlar ile 32 bölüm olması planlanan dizide gizemli bir parfüm sayesinde gençleşen orta yaşlı bir kadının model olma hikayesi anlatılıyor.

Perfume konusuna detaylı bakacak olursak aldığı kilolar yüzünden mutsuz olan Min Ye-Rin boşanma arifesindedir ve hayatı alt üst durumdadır. Tam intihar edecekken gizemli bir parfüm kendisine hediye edilir ve parfümü kullandığında 20’li yaşlardaki haline dönmüş olur. Türlü tesadüflerle ünlü bir moda tasarımcısı olan Seo Yi-Do ile karşılaşınca da parfüm mucizesi sayesinde hayali olan modelliği yapmak ister. Ancak, ne yazık ki parfümün etkisi bir gün sürmektedir.

Perfume oyuncuları arasında genç Min Ye-Rin’i Go Won-Hee canlandırırken huysuz tasarımcı rolünde ise Shin Sung-Rok yer alıyor. Go Won-Hee’yi bir yerden gözününüz ısırıyorsa Eulacha Waikiki’den oynadığını hatırlatayım. Shin Sung-Rok da en son   The Last Empress yer almıştı.

Perfume 1. bölümü bana oldukça kopuk geldi açık söylemek gerekirse.Konu aslında gayet güzel ama zevk alamadım seyrederken, sıkıldım diyebilirim.İlk bölüm itibariyle hikaye akışını güzel yapamamışlar kızımızı gençleşmesinin şokunu atamadan podyuma atmışlar. Fantastik bir yapım gerçi ama insan yine de tutarlılık arıyor:) Onun dışında oyuncular rollerine yakışmış, moda ve tasarım işlerini sevenler için iyi bir alternatif olmuş.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: