Pretty Sister Who Buys Me Food(Something In The Rain)Dizisine Başlanmalı Mı?

Kore Dizileri

Written by:

Something In The Rain; 30 Mart’da yayın hayatına başlamış; 16 bölümü de tamamlanan romantik ve dram türünde tazecik bir Kore dizisi. Başrollerinde; A Moment to Remember, Classic gibi başyapıtlarda yer alan severek takip ettiğimiz tecrübeli aktrist Son Ye-Jin ve son zamanlarda dikkat çeken genç yeteneklerden biri olan  Jung Hae In’i görüyoruz. Dizi ilk duyurulduğunda isminin Pretty Noona Who Buys Me Food olacağı açıklanmıştı lakin sonrasında Something In The Rain olarak değişikliğe gittiler.

So Ye-Jin’i en son 2013’de yayınlanan Shark dizisinde izlemiştik; genelde filmlerde oynamayı tercih ediyor kendileri. O yüzden ismini duyunca hemen diziyi listeme aldım ve iyi bir yapım olacağını umarak merakla beklemeye başladım. Jung Hae In de  While You Were Sleeping’ de seyrettiğimde başarılı bulduğum sempatik bir oyuncu. Son ye Jin Jung Hae In ikilisinin isimleri de kesinleşince  yapımı güncel takip ettim.

Genel anlamda Pretty Noona Who Buys Me Food konusuna baktığımızda; So Ye-Jin dizide 30’lu yaşlarında  işini başarılı bir şekilde yapan kahve şirketi müdürü  Jin-A’ ı canlandırıyor.  Jin-A iş yaşamında başarıya ulaşmış olsa da aşk hayatında istediğini bulamayan yalnız bir kadın olarak karşımıza çıkıyor. Jung Hae In ise  Jin-A  karakterinin arkadaşı olan Kyung-Sun’un Amerika’da okumuş küçük erkek kardeşi  Joon-Hee karakterine hayat veriyor.  Joon-Hee Amerika’daki eğitimini bitirerek; Kore’ye dönüyor ve çocukluktan beri hayranlık duyduğu  Jin-A  noonasının çalıştığı binada bir işe giriyor. Ve başlıyor böylece hikaye.

Dizi bir kere ilk sahnesinden; durgun sakin; karakterlerin psikolojilerine odaklanılan bir yapım olduğunu belli ediyor.  Uzun bakışmalardan; iç çekişlerden çabuk sıkılan; kurguda heyecan arayan biriyseniz; bu diziyi muhtemelen pek de sevmeyeceksiniz.Yetişkin dizisi kategorisinde değerlendirilebilir. Diziyi  genç Joon-Hee gözünden değil de, daha çok otuzlarında yaşanılan boşluk hissini doldurmaya çalışan; kasvetli Jin-A ‘nın bakış açısıyla izliyoruz. O yüzden; pek çok sahnesi hüzün kokuyor.

So Ye-Jin ‘inin yaşlandığı maalesef ki  belli oluyor ve biraz da fazla zayıflamış gibi sanki. Ama yine de çok güzel,karakteri güzel yansıtmış. Jung Hae In’ de eğlenceli,duygusal ve oldukça romantik bir karakter çıkartmış ortaya. .Genel anlamda baktığımız da ikili olarak çok da kötü durmuyorlar; ben yakıştırdığımı söyleyebilirim.

 

Dizide kullanılan  parçaların oldukça hoş olduğunu söyleyebilirim. Yabancı müzik tercih etmişler ve sahnelere oldukça yakıştırmışlar. Kırmızı şemsiye altında yağmurda dolaşmaları sahnesinde Save the last dance for me parçasının kullanılması hoş olmuş. Something in the rain ismi; bu sahneden olsa gerek. Stand By Your Man  parçası da oldukça güzel…

Diziyi tamamladıktan sonra yazdığım ‘Çıldırtan Dizi Pretty Noona Who Buys Me Food ‘ yazımı okumadan diziye başlamamanızı öneririm. Ambalajı güzel olan dizilerin bazen içleri boş  çıkabiliyor. Yine de karar sizlerin keyifli seyirler ….

 

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: