Rich Family’s Son Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

Rich Family’s Son 25 Martta yayın hayatına başlayan 100 bölümlük bir aile dizisi. Yüz bölüm olması sizi korkutmasın bölüm uzunlukları yarım saate olarak ayarlanmış. Son dönem moda halinde kore dizilerinde bir saatlik bölümlerin yarıya kesilerek iki bölüm halinde verilmesi. Bu yüzden dizimizin 50 bölüm olduğunu söyleyebiliriz.

 

Rich Family’s Son konusu itibariyle iki kalabalık ailenin hikayelerini ele alıyor. Zengin olan ailemiz ünlü bir restorant işletiyor. Bu ailenin oğlu olan  Lee Gwang-Jae  tüm zengin ailelerinin çocukları gibi biraz fazla rahatına düşkün ve şımarık. Kim Young-Ha kızımızın ailesi ise üç çocuklu kendi halinde geçinmeye çalışan orta halli bir aile. Tabi  bu iki ailenin hayat girdabında karşılaştıkları pek çok da sorun mevcut. İşte bu sorunlarla aile içinde nasıl mücadele verdiklerini anlatıyor dizimiz.

Rich Family’s Son oyuncularına bakacak olursak; zengin oğlumuzu Flower Boy Next Door’ dan hatırladığım Kim Ji-Hoon oynuyor. Zengin ve züppe izlenimi vermek için olsa gerek saçlarını sarıya boyatmışlar ancak ben pek yakıştıramadım. Kadın başrolde ise Kim Joo-Hyun var. Bu kızı daha önce seyrettiğime yemin edebilirim lakin dizi geçmişine baktığımda hiçbir yapımını seyretmediğimi gördüm. Sonrasında Jung So Min’e çok benzettiğimi farkettim ordan herhalde duyduğum bu yakınlık. Sizce de benzemiyorlar mı? İkinci adam rolünde ise I Have a Lover dizisindeki düşünceli avukatımız Lee Gyu-Han var.

Geçmişte Creating Destiny; You are the best Lee So Jin gibi uzun soluklu aile dizilerini keyifle seyretmiştim. Küçük ailelerin hayat karşılarında verdikleri mücadeleyi sıcak bir dille anlatıyor bu diziler. O yüzden Rich Family’s Son’ a da bölümlerin bitmesini beklemeden başladım. Lakin pek de beklediğim hikayeyi bulamadığımı söyleyebilirim. Bir kere dizi hikayenin sanki ortasından başlıyor izlenimi yaratıyor. Genel anlamda dizilerde başrollerin tanışma hikayelerinden başlayarak ilişkilerinin ilerlemesini seyrederiz. Burada ise dizideki herkes birbiriyle bir şekilde öncesinden tanışmış; sevgililer ilişkiye bile başlamış. Nerede kaldı merak unsuru?

Dizi ilerlediğinde sanırım bu zengin ailenin batışını ve şımarık oğlumuzun bu sırada vereceği  hayat mücadelesini izleyeceğiz. Türünün örneklerine göre biraz daha sönük başlasa da  dilerleyen bölümlerde güzelleşeceğini düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: