Rich Man Poor Woman Konusu- 2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

9 Mayısta yayın hayatına başlayan Rich Man Poor Woman,  2012’de aynı adla seyirci ile buluşan  Japon dizisinden uyarlama  romantik komedi türündeki Kore dizisi.Genç yaşında kurduğu teknoloji şirketinin başında olan zengin bir adam ile iş bulmakta çok sıkıntılar çektikten sonra bir şekilde bu tuhaf adamın şirketinde işe girmeyi başaran fakir bir kızın eğlenceli hikayesini Rich Man Poor Woman  konu ediniyor

Orjinal diziyi yıllar önce seyredip hafızamın güzel bir kısmında saklamış biri olarak Kore uyarlamasına biraz temkinli yaklaştığımı söylemek isterim. Zira pek çok uyarlama orjinal dizideki tadı veremiyor ve sizi çok sevdiğiniz diziden de soğutma noktasına doğru götürebiliyor. Japon versiyonundaki oyuncuların sevimliliği ve karakterlerle özdeşleşmesi de bu fikrime eklenince diziyi listeme almayı sürekli erteledim. En sonunda Kore versiyonu  Rich Man Poor Woman’a şans tanıyıp en azından 1-2 bölüm seyredip konu yazısı yazayım dedim.

Rich Man Poor Woman konusuna detaylı bakacak olursak Japon versiyonu ile örtüştüğünü söyleyebiliriz.  Lee Yoo-Chan küçük yaşlardan itibaren kendi işinin başında olan üstün yeteneklere sahip farklı türden bir iş adamıdır. Yetenekli olduğu kadar kibirli ve havalı olan Lee Yoo-Chan’ın başarısızlığa tahammülü kesinlikle yoktur. Pek de insanlarla iletişimi iyi olmayan başkanımızın hayatı kendisinden çok zıt karakterde olan sevimli ve cana yakın Kim Bo Ra’yı asistan olarak  işe almasıyla tamamen değişecektir.

Rich Man Poor Woman oyuncuları arasında uçarı başkanımıza Exo grubu üyelerinden Suho hayat veriyor. Türkiye’de de hayran kitlesine sahip olan Suho’nun başrolde olmasının  diziye karşı ilgiyi artırdığı kesin:) Başkanımızı dize getirecek sevimli kızımıza ise Ha Yeon Soo hayat veriyor. Şirketin beyni, sağduyu timsali olan ikinci başkan rolünde ise Defendant’ta  ciddi bir savcıyı oynayan Oh Chang-Suk var.

Rich Man Poor Woman 1.bölümde beklentiyi karşıladığı söylenebilir. Japon versiyonunda oynayan Shun Oguri karizmatikliğine ve Satomi Ishihara sevimiliğine yaklaşamasalar da Kore oyuncularının da fena iş çıkartmamış oldukları görülüyor. Yan rollerin bazıları göze batıyor sanki. Eğer Japon dizilerine karşı bir önyargınız yok ise orjinalini seyretmenizi tavsiye ediyorum. Ben Kore versiyonunu seyredeceğim diyorsanız; Rich Man Poor Woman Kore versiyonunu bitirdikten sonra yazdığım Rich Man yorum yazıma bakmadan başlamayın derim. Keyifli seyirler..

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: