Romance is a Bonus Book Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

26 Ocakta yayın hayatına başlayan Romance is a Bonus Book, romantik komedi türündeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizi, bir yayın şirketinde çalışan insanların hayatlarını konu edinirken, aşk ve edebiyatı bir araya getirecek gibi duruyor.

Romance is a Bonus Book konusuna detaylı bakacak olursak; Kang Dan-Yi bir zamanlar reklam yazarlığında oldukça başarılı iken evlendikten sonra işini bırakmış ve çalışmamıştır. Evliliğinde  yüzü gülmeyen kızımız yedi yıl sonunda boşanmış ve bir çocuğuyla evsiz barksız kalmıştır. İş arayışına girer lakin ara verdiği için kapılar hep yüzüne kapanır. Son çare özgeçmişi hakkında yalan söyleyerek, yakın arkadaşı olan ünlü yazar Cha Eun-Ho’nun  başeditör olduğu yayın şirketinde işe başlar ve yeni bir hayatın kapısı aralanır.

Romance is a Bonus Book oyuncuları arasında yakışıklı yazarımızı  Lee Jong-Suk oynarken, talihsiz ahjummamıza ise Lee Na-Young hayat veriyor. Aralarında 10 yaş fark olan ikili, Park Bo Gum -Song Hye Kyo ikilisi kadar kötü durmuyor.

Romance is a Bonus Book 1. bölümü daha çok Kang Dan-Yi’nin hikayesi üzerine odaklanıyor, Lee Jong-Suk adeta figüran olarak  kalmış desek abartmayız herhalde 🙂 Diğer bölümlerde parlayacaktır haliyle.   Yine  ve yine maalesef ki bir noona romance ile karşı karşıya kalıyoruz. Hiç sevmediğimi bu türü bir kez daha yineleyerek, neden bu kadar ısrarcılar bu tip dizilerde anlayamıyorum, bir algı olayı olduğunu tahmin ediyorum:):) Ama birinci bölümde uyumlu olduklarını  düşünüyor ve risk alarak seyretmeye devam ediyorum. Birlikte seyredelim yazımdan bölüm bölüm yorumlara bakabilirsiniz:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: