Rookie Historian Goo Hae-Ryung Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

17 Temmuzda yayın hayatına başlayan Rookie Historian Goo Hae-Ryung yeni tarihi Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlarla 32 bölüm olması planlanan dizide 19. yüzyılda tarihsel kayıtları yazmak için sarayda çalışan bir kadının karşılaştığı zorluklar anlatılıyor.

Rookie Historian Goo Hae-Ryung konusuna detaylı bakacak olursak, Goo Hae-Ryung asil bir kadın olmasına rağmen evlenmekten vazgeçip, tarihsel kayıtları yazmak üzere saraya tarihçi olarak girer. Kadın olarak bu görevde çalışmak o devirlerde pek hoş karşılanmamakta Goo Hae-Ryung da bu algıyı değiştirmeye çalışmaktadır. Prens Lee Rim  ise hayatta hiç aşık olmamasına rağmen kimliğini gizleyerek aşk romanları yazmakta, kitapları halk tarafından beğeniyle okunmaktadır. Bu tür kitapları beğenmeyen tarihçimiz Goo Hae-Ryung ile Prens Lee Rim saray dışında karşılaşır ve tesadüfler zinciri ikiliyi iyice yakınlaştırır.

Rookie Historian Goo Hae-Ryung oyuncuları arasında tarihçi kızımızı Shin Se-Kyung canlandırırken, Prens Lee Rim’i genç idollerden Cha Eun-Woo canlandırıyor. Ne yazık ki ikili arasındaki 7 yaş fark ediliyor:)

Rookie Historian Goo Hae-Ryung 1. bölümü eğlenceli başlıyor ve güncel tarihi Kore dizisi arayışında olanları sevindiriyor. Konu kitaplar olunca daha bir beğendim. Konu güzel lakin idolümüz Cha Eun-Woo rolüne yakışmamış sanki, küçük ve toy kalmış. My ID Is Gangnam Beauty iyi bir oyunculuk sergilediğini hatırlıyorum umarım karakterin gelişimi için böyledir, ilerleyen bölümlerde düzelir. Shin Se-Kyung seven hiç görmesem de kızımız bir şekilde kendine rol buluyor, gerçi buradaki rolüne yakışmış. Bakalım nasıl ilerleyecek dizimiz:)

2 Replies to “Rookie Historian Goo Hae-Ryung Konusu-2019 Kore Dizileri”

  1. minihanok dedi ki:

    Uzun zamandır tarihi dizi izlemediğim için özlemiştim. Buna başlamak istiyorum fakat eunwoo’yu çok sevsem de pek bir donuk oynuyor sanki. İnş burada daha iyidir:) SeKyung’u gerçekten pek seven yok neden böyle anlamadım ben severim kendisini:)) Ellerinize sağlık, izlemeye devam ederseniz yorumunuzu da bekleriz:)

    • Mona dedi ki:

      Evet benim de seyretmek hoşuma gitti. Özlemiştik böyle tatlı tarihi kore dizilerini. Konu güzel gerçekten ama oyuncular konusunda emin değilim:) SeKyung seven birini ilk defa görüyorum:) Ben nötr’üm kendisine karşı ama modern dizilerde hiç iyi durmuyor sanki. Neyse efendim dizi şuan listemde yok ama iyi giderse neden olmasın:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: