Room No.9 Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

6 Ekimde yayın hayatına başlayan Room No.9 fantastik konusu ile dikkat çeken yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide birbirine düşman olan iki kadının bedenlerinin yer değiştirmesi sonucunda yaşananlar konu ediniliyor.

Room No.9 konusuna detaylı bakacak olursak, Eulji Hae-Yi aldığı tüm davaları kazanmaya kendini programlamış hırslı bir avukattır. Babası ile de bağlantılı olduğunu bildiği bir suçlu olan Jang Hwa-Sa’yı  ölüme mahkum ettirir ve cezası uygulanıncaya kadar da onu  hapishanede ziyaret etmesi gerekmektedir. Bu ziyaretlerinin birisinde, birbirlerinden hiç haz etmeyen Jang Hwa-Sa ile Eulji Hae-Yi  ikilisinin buluştukları 9 numaralı odada inanması imkansız bir olay gerçekleşir, geçirdiği kalp krizi sonucunda yaşlı bir kadın olan Jang Hwa-Sa,uyandığında genç ve güzel bir avukat olan Eulji Hae-Yi’nin bedenindedir ve bunu Eulji Hae-Yi hariç kimse bilmemektedir.

Room No.9 oyuncuları arasında hırslı avukatımızı Kim Hee-Sun oynarken, ölüme mahkum edilmiş suçlumuza ise Kim Hae-Sook hayat veriyor. Avukatımızın, yakışıklı doktor sevgilisi rolünde ise Kim Young-Kwang yer alıyor. İki kadın oyuncumuz da karakterlerine oldukça yakışmış.

Kore dizilerinin fantastik konularına artık şaşırmıyoruz değil mi:) Ben bir diziye blog için  hakkında hiçbir bilgim olmadan başlıyorum seyrettikten sonra da konu yazılarını derleyip kendim seyrettiklerimi ve yorumlarımı da ekliyorum. Room No.9,  1. bölümüne de böyle başlamışken iyi bir dram dizisi seyredeceğiz dedim sonra birden gerçekleşen beden değişimi ile nerden nereye deyip kendimden geçtim 🙂 Ama cidden düşmanının bedeninde olmak konusu dikkat çekici, ölüme mahkum olan kadın için de müthiş bir ikinci şans. Bakalım karakterimiz bu şansı devam ettirebilecek mi?

Hülasa, beden değişimi konusuna takılmazsanız, Room No.9 gizemli bir şekilde ilerleyen bir intikam hikayesi olmuş. Merakla bekliyoruz bölümleri efendim:)

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: