Rugal Konusu-2020 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

28 Martta yayın hayatına başlayan Rugal polisiye kategorisindeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide suç örgütünün üzerine giderken eşini ve gözlerini kaybeden bir dedektifin yapay gözlerle tekrar hayata tutunmasını konu ediniyor.

Rugal konusuna detaylı bakacak olursak iyi bir dedektif olan Kang Ki-Beom  ‘Argos’ adlı suç örgütünü çökertmeye çalışır. Önce meslektaşları kaçırılır sonrasında evine baskın yapılır. Bu sırada eşi öldürülür ve gözleri oyulur. Üstelik eşinin ölümüyle de suçlanmaktadır. Hapishanedeyken NIS tarafından oluşturulan gizli örgüt Rugal tarafından kurtarılır. Üstün özelliklere sahip yapay gözler kendisine takılır ve intikamını almak için artık hazırdır.

Rugal oyuncuları arasında yapay gözlü dedektifimizi 🙂 Choi Jin-Hyuk canlandırırken Argos suç örgütünün başında Park Sung-Woong var. Jo Dong-Hyuk ise Rugal takımının önemli ajanlarından biri rolünde.

Rugal 1. bölümü ile kanlı şiddet sahneleriyle başlıyor ama sonrasında toparlıyor. Özelikle hapishaneden kaçış ve yapay gözlerin takılma sahneleri heyecanlıydı. Biraz bilim kurgu şeklinde ilerleyerek takılan gözler kahramanımız bir süper kahramana dönüştürecek gibi. Kötü rolünde Park Sung-Woong oldukça korkutucu. Kadın karakterler eksik biraz sanki ama türü sevenler seyredebilir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: