Secret Mother Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

12 Mayısta yayın hayatına başlayan Secret Mother dram ve gizem kategorisinde yer alan yeni Kore dizilerinden. Sıradan bir ailenin merak uyandıran sırlarını konu edinen Secret Mother dizisi yarım saatlik 32 bölümden oluşuyor.

Secret Mother konusuna detaylı bakacak olursak; dizinin merkezinde  kızının ölümünden sonra zorlanarak hayata devam etmeye çalışan bir anne yer alıyor. Annemiz Kim Yoon-Jin kalan tek evladını gözünden sakınmakta; her işine koşturmaktadır. Lakin okulda pek de istenilen başarıyı gösteremeyen oğluna özel öğretmen tutması gerekir. İşte evlerine aldıkları bu özel öğretmenle birlikte hayatları da darmaduman olacaktır. Peki kimdir bu gizemli kadın; neyi amaçlamaktadır?

Secret Mother oyuncuları arasında annemizi Song Yoon-A’ a canlandırıyor. Gizemli öğretmenimize ise Kim So-Yeon hayat veriyor. Sırları açığa çıkarmayı amaçlayan dedektif rolünde ise Song Jae-Rim var.

Secret Mother 1. bölümü ile sırların birer birer açığa çıkacağı merak uyandıran gizemli havayı verebilmiş. Ben oldukça beğendim. Bizdeki ufak tefek cinayetler’i andırıyor annenin etrafındaki kadınlarla birlikte. Hatta ilk açılış sahnesiyle acaba Ufak Tefek Cinayetlerin kore versiyonu mu demedim değil?  Tabi ki bizdeki gibi devam etmiyor hikaye. Kadınlar arasındaki rekabetten daha derin bir sır yatıyor Secret Mother’da.

Secret Mother içerisinde yer alan; yakın arkadaşların birbirini çekememesi; çocuklarını yarış malzemesi haline getirmeleri durumu beni baya güldürdü. Her ülkede hemen hemen  aynı herhalde bu durum. İlkokula giden çocuklar iyi bir üniversiteye gidebilmek için o yaştan itibaren zorlanıyorlar. Sırların yanında Secret Mother’daki annelerin durumlarını da seyretmek keyif veriyor. Diziyi seyrettikten sonra yazdığım şu yazıyı okumadan başlamayın derim:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: