Siyaset Biraz Da Şovdur-The Great Show Yorumları

Kore Dizileri

Written by:

Siyasetin kirli dünyasında gelişen sımsıcak bir aile hikayesini anlatıyor The Great Show, ailenin değerini gösteriyor. Şov edasında yaşanan hikayeler bazen inandırıcı olmasa da dizi kendini seyrettiriyor, tüm karakterleri benimsettiriyor. Bir süre sonrasında siz de Wi Dea Han ile birlikte seçimlerde yarışıyorsunuz, yok artık dedirten talihsizliğine üzülüyorsunuz. Ne diyelim Allah Wi Dae Han şansızlığı vermesin:)

Politik konuların çok sıktığını düşünmüyorum, aile dizisi sevenlerin The Great Show’u da severek seyredeceklerine inanıyorum. Özellikle çocuk oyuncular çok tatlılar 🙂 Konu yazısı şurada olup, bu şova katılırsanız haber verin:)

The Great Show Yorum ve Replikleri

The Great Show 1. bölümünde tam seçimleri kazanacakken babası yüzünden zor durumda kalan Wi Dae Han’ı seyrediyoruz, talihsizliğine üzülüyoruz. Ahlaksız Evlat sıfatını hiç hakketmese de imajını düzeltemiyor ve seçimi kaybediyor. Burada siyasetin biraz da şov olduğunu kendisi bizzat deneyimliyor. Başına gelen çocuk süprizini şovun bir parçası haline getirmek istiyor.

Baştaki niyeti farklı olsa da adım adım değişimini seyrediyoruz ulusal babamızın. Babalığının hakkını sonuna kadar veriyor. Çok iyi oynamış Song Seung-Heon ben bayağı yakıştırdım politikayı kendisine. Yakışıklılığı, hitabeti çok iyiydi. Çocuklarla iletişimini seyretmek de keyifliydi.

Tabi Ulusal Baba imajını oluşturmak bir anda kolay olmuyor, sorunlu çocuklar her gün yeni bir sorunla ulusal babamızın önüne geliyor. Babamız kameraların önünde bu sorunlarla uğraşmak zorunda kalıyor aynı zamanda siyaset sahnesindeki rakiplerle uğraşıyor.

Tak’ın şiddet problemleri neyse de Da Jung’un hamileliğini çok abartılı buldum. Keşke bu kadar zorlamasalardı. 16 yaşında bir çocuğun hamile kalmasını o kadar normalleştirdiler ki inanamadım. Bir de üstüne okula gitmeye devam etmesi, sen yanlış bir şey yapmadım sadece farklısın şeklinde telkinlerde bulunulması bana pek uygun gelmedi.

Genç damadımız sevimli olsa da son bölümlere doğru iyice pasifleştirdiler. Da Jungla arasında da bir uyum göremedim. Dediğim gibi riskli bir konu olduğu için çok göstermek istememiş olabilirler ama keşke hamilelik konusuna hiç karışmasalarmış . Dizinin işlenecek pek çok dinamiği vardı çünkü. Yine de güzel toparladılar diyelim.

İki küçük çocuğumuza özellikle Han Song-Yi’e bayıldım. Nasıl tatlılıktır öyle. Han Tae-Poong’un yaramazlıklarını seyretmek de oldukça eğlenceliydi.

Jung Soo-Hyun’u oynayan Lee Sun-Bin de oldukça başarılıydı. Kardeşinin hikayesi- Wi Dae Han ile ilişkisi çocuklara adeta bir anne gibi davranması hepimizin yüreklerini eritti. Ben de ulusal babamızla daha çok yakıştırsam da Kang Joon-Ho ile olan randevularını sevdim.

Kang Joon-Ho için zaten ayrı bir yazı yazmak lazım. Nasıl bir zarifliktir o hiç mi kirlenmedin sen adam. Ne güzelsin. İkincilerin en iyisi olarak babasına rağmen elinden gelen her şeyi yapıyor. Kirli siyasete bulaşmadan insanlara ulaşamaya çalışıyor. Çok sevdim, hiç de kızamadım

Kang Joon-Ho son ana kadar centilmenliğini korudu ve aşkta kazanamasa da seçimin galibi oldu. Pek siyasi liderlik için doğru aday olduğunu düşünmüyorum hele Dae Han ile kıyaslandığında ama şovun bedeli olması için avukatımızı kazandırmış gösterdiler. Wi Dae Han’ı da gönüllerin birincisi yaparak temiz bir başlangıç yapmasını istediler. Ben sevdim finalini:)

Siyaset manevralarını seyretmek de sıkıcı değildi bana göre. Önce düşük gelirli apartman için çalışmaları sonrasında alışveriş merkezini önlemek için uğraşmaları güzel seyirliklerdi. Sonrasında büyük oyunu görüp tüm kötülerin planlarını bozuyor ulusal babamız, hep dediği gibi güçsüzlere güç olarak kalbimizi kazanıyor.

Bir de çocukların öz babası meselesi var ki başta adam hepimizi uyuz etse de sonrasında doğru yolu buluyor ve güzel bir hamle yapıp çocuklarına da kendini affettiriyor. Da Jung’un gerçek kızı olmadığının eninde sonunda anlaşılacağını hepimiz biliyorduk ama seçime üç gün kala ortaya çıkması hepimizi üzdü. Ulusal babamız sevgili kızının gerçekleri öğrenmemesi için hayalinden vazgeçmeyi bile düşündü. Neyse ki Da Jung yetişti ama seçimleri kaybetmesine engel olamadı. Dediğim gibi temiz bir başlangıç yapmasını daha uygun görmüş senaristler.

The Great Show finalinde seçimlerin altı ay sonuna gidiyoruz, büyük Wi Dae Han ailesini bir arada görüyoruz. Neyse ki ulusal babamız işsiz kalmamış hatta cumhurbaşkanlığına aday olacak kadar parlamış. Da jun’un bebeğini de görüp bir türlü birleşemeyen çifitimiz So Hyun ile Dae Han’ı birlikte görüyoruz seviniyoruz. Ne diyelim aileye sahip olmak her türlü galibiyetten evladır. Unutmayın, ailenize sarılın:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: