Sketch Dizisi Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

Sketch, 25 mayısda yayınlanmaya başlayacak olan aksiyon ve gizemin bir arada yer alacağı yeni Bi Rain dizisi.  Fantastik ögelerin de bulunduğu Sketch konusu itibariyle, geleceği öngörürebilme yeteneği olan bir dedektifin etrafında gelişen olayları anlatmaya çalışacak. While You were Sleepping tadında olacağa benzeyen yapımın fragmanları türü seven Koreseverleri heyecanlandırmışa benziyor.

Sketch’in konusunu biraz daha detaylandırırsak; Rain dizide polis departmanının aranılan dedektiflerinden olan Kang Dong-Soo karakterine hayat veriyor. Sevgilisinin ölümüne şahit olan Dong-Soo, bu ani ölümün arkasındaki sır perdesini aydınlatmaya çalışıyor. Dizideki bir başka dedektif olan Yoo Shi-Hyun karakteri ise en ilginç karakterlerden.Çizdiği eskizlerin 72 saat içerisinde gerçekleştiği ortaya çıkıyor ve bu yeteneğinden faydalanılarak ‘Kelebek Projesi’ ekibi oluşturuluyor. Özel kuvvetlerden Kim Do-Jin’in de ekibe katılması ile tamamlanan proje;  Shi-Hyun’un gördüğü öngörülerdeki kötü olayları engellemek üzere çalışıyor.

Konuyu oldukça sevdim. While You Were Sleeping’i de hayranlıkla seyretmiştim.Gelecek-geçmiş döngüsündeki fantastik yapımları seyretmekten oldukça keyif alıyorum. Kızın yeteneği Heroes’ daki ressamımız Isaac Mendez’i hatırlattı. O da geleceği resmedebilyordu bu kızımız gibi  lakin bunu yapabilmesi için  uyuşturucu kullanması gerekiyordu. Nitekim de sonu pek iyi olmadı, aşırı dozdan öldüğünü hatırlıyorum. Umarım kızımızın yeteneği böyle kötü alışkanlıklara bağlı değildir:) Proje ekibi için seçilen kelebek adı da hoşuma gitti. Umarım kelebek etkisini olca hissedebileceğimiz geleceğin bolca değiştiği bir yapım seyredebiliriz.

Skitch oyuncularına bakacak olursak, başrolde Rain ismi öne çıkıyor. Rain’i en son başalyıp da devam ettiremediğim  Come Back Mister’da seyretmiştik. Kadın başrolümüz Lee Sun Bin’i ilk kez bir yapımda seyredeceğim. Lee Dong-Gun, da yeni keşfedeceğim isimlerden. Pretty Sister Who Buys Me Food.dizisinden sonra yayınlanmaya başlayacak olan Sketch dizisini merakla bekliyoruz efendim.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: