Sky Castle Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

23 Kasımda yayın hayatına başlayan Sky Castle, dram ve aile kategorilerinde kendine yer bulan yeni Kore dizilerinden. Alıştığımız gibi bir saatlik kısımlar ile 20 bölüm olması planlanan dizi, çocuklarının gelecekleri için kendilerini paralayan dört kadının hikayelerine odaklanıyor.

Sky Castle konusuna detaylı bakacak olursak, Sky Castle içerisinde varlıklı ailelerin yaşayabileceği ayrıcalıklı bir sitedir. Bu sitede yaşayan kadınlarımız, eşlerinin daha başarılı olmasını sağlamaya çalışırken, çocuklarının da eğitimleri ile yakından ilgilenmektedir. Eşleri gibi çocuklarının da doktor olmasını isteyen Han Seo-Jin, No Seung-Hye ve   Lee Soo-Im arasında kıyasıya bir rekabet vardır. Anne,baba ve çocukların dahil olduğu bu zorlu süreçte ise Sky castle sitesinde beklenmeyen olaylar yaşanacaktır.

Sky Castle oyuncuları arasında ana rollerdeki dört kadınımıza, Yum Jung-Ah, Lee Tae-Ran , Yoon Se-Ah ve Oh Na-Ra hayat veriyor. Çoğu ikinci rollerdeki aktrisler olduğu için gözleriniz hepsini bir yerlerden ısıracaktır:) Eşleri için de bu durum tamamen geçerli. Örneğin ben dizide özel danışmanlık yapan öğretmeni oynayan Kim Seo-Hyun’un nereden hatırlıyorum derken Empress Ki’de ana kraliçe olduğunu öğrendiğimde ancak rahatladım:) Öyle bir toplama cast işte:)

Sky Castle 1.bölümü ile yeni bitirdiğim Secret Mother dizisini hatırlattı bana, gerçi orada bir aileye daha çok odaklanılıyordu ama Sky castle da bir ajumma dizisi olmuş tam. Kore eğitim sisteminin bizimkinden de beter olduğunu bildiğimize göre çocuklarını iyi bir üniversiteye sokmak isteyen bu varlıklı kadınların amaçlarına ulaşmak için yaptıklarının sınır tanımazlığı anlatılıyor dizide. Ana tema olarak çocuklar üzerinden yarış halini gösteriyor bu yarış anneleri zor durumlara düşürüyor.

Ben gereğinden fazla hırslı insanların yıkılış hikayelerini seyretmeyi sevdiğim için bu dizinin de 1. bölümünü keyifli seyrettim. Ailelerin çocuklarını bir yarış atı gibi yetiştirmelerine şaşırarak, hayretle bölümü tamamladım. Takipteyiz efendim:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: