Suits Kore Dizisi Konusu- 2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

25 Nisanda yayın hayatına başlayan Suits dizisi; hukuk alanında aynı adla 2011 yılından beridir devam eden Amerikan dizisinin bir uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor.Bizim ekranlarımızda kore uyarlaması dizileri sıkça  gördüğümüz gibi; Amerika hayranlığı olan Koreliler de sık olarak  Amerikan menşeli dizileri başarılı bir şekilde dizilerine uyarlıyor.

Suits konusu itibariyle orjinaline sadık kalarak hikayeyi ilerleteceğini gösteriyor. Güney Kore’nin en iyi hukuk bürolarından birinde avukatlık yapan Kang-Seok; işinde oldukça usta; karizmatik biridir. Titizliği ile de bilinen Kang Seok kendisine yardımcı olacak bir avukat arayışında iken; mükemmel bir fotografik hafızaya sahip olan Yeon-Woo ile karşılaşır ve onu işe almaya karar verir. Ne yazık ki Yeon-Woo hiç üniversiteye gitmemiş,diplomaya sahip olmayan biridir. Yine de onu yetiştirmeye karar veren Kang Seok ile  Yeon-Woo’nun bir ekip olma hikayesini barındırıyor Suits.

Suits oyuncularına bakacak olursak;  orjinalindeki başarıyı yakalamak için iki önemli ismi bir araya getirmiş yapımcılarımız. Jang Dong-Gun usta avukatımızı oynarken; Park Hyung-Sik ise yetenekli gencimizi oynuyor dizide. Dizi yapımında oldukça seçici olan Jang Dong-Gun’u  en son Gentelman Dignity’ de seyretmiştik. 6 yıllık aradan sonra karizmatik avukat rolü oldukça yakışmış. Jang Dong-Gun’u bildiğimiz Jang Dong-Gun’u anlayacağınız fakat Park Hyung-Sik’in gelişimi beni oldukça şaşırttı. Sevimli oğlan rollerinden sıyrılarak, Suits’de gerçek bir başrol oyuncusu olduğunu kanıtlayacak gibi. Strong Woman Do Bong-Soon ‘u daki performasını da beğenmiştim Ama Suits de Park Hyung-Sik rolüne oldukça yakışmış.

Suits kadın oyuncularına baktığımızda da Chae Jung-An ve Ko Sung-Hee isimleri karşımıza çıkıyor. Chae Jung-An unnimizi ne yazık ki en son Coffee Prince(2007)’den hatırlıyorum. Yaşlanmış biraz da fazla zayıflamış gibi geldi.  Ko Sung-Hee ise While You Were Sleeping’de savcı kızımızdı Hukuk işlerinden kendini pek kurtaramamış gibi.

Seyir zevki güzel olan 2018’in başarılı hukuk temalı Kore dizilerinden Suits ile ilgili detaylı yorum yazım şurada olup,  hukuk temalı dizileri seven her bünyeye öneriyorum…

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: