The Beauty Inside- 2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

1 Ekimde yayın hayatına başlayan The Beauty Inside dizisi, aynı adlı 2015 yapımı Kore filminden uyarlanarak beğeniye sunulan yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide her ayın belirli bir haftasında farklı bir bedenle  uyanan bir kadının trajikomik hikayesi anlatılıyor.

The Beauty Inside konusuna detaylı bakacak olursak, Han Se-Kye Kore’nin başarılı kadın oyuncularından  biri olup kusursuz bir hayat yaşadığı sanılmaktadır. Ne yazık ki kızımız sebebini bilmediği bir şekilde ayda bir kere farklı bir bedende uyanmakta bu da onun hayatını zorlaştırmaktadır. Yaşadığı bu zor durumdan dolayı kaçarak yaşayan Han Se-Kye  pek çok şirket tarafından sorumsuz bulunmakta, sözleşmeleri askıya alınmaktadır. Yine böyle bir olayda havayolları müdürü olan Seo Do-Jae ile karşılaşır. Karizmatik müdürümüzün ise yüzleri tanıyamama gibi bir hastalığı vardır.

The Beauty Inside oyuncuları arasında güzel aktrisimizi Seo Hyun-Jin oynarken, yakışıklı müdürümüze ise Lee Min Ki hayat veriyor. Another Miss Oh ve Because It’s My First Life gibi çok sevdiğim dizilerin başrollerini bir araya getirmiş bu yapım. Lee Min Ki yine kendisine pek yakışan donuk adam rolüne cuk otursa da ben orta sınıf bir insanı oynadığı rolleri kendisine daha bir yakıştırıyorum. Çok mazlum bakıyor beyimiz:) Seo Hyun-Jin de ise anlam veremediğim bir farklılık var, çok mu zayıflamış yoksa kendisine bir rötuş mu yaptırmış bilemiyorum lakin değişik göründü gözüme:)

Konusu oldukça farklı olan  The Beauty Inside filmini seyretmiştim ama konu dışında hikayesine pek ısınamadığımı hatırlıyorum. Pek çok ünlü ismi bir araya getirmesiyle  doyurucu bir yapım olsa da olayın garipliğine ve bir çözümü olamayışına alışamamıştım sanırım. 2018 dizi versiyonunda ise filminden farklı olarak beden değişimi her gün değil de ayda bir gerçekleşen bir olay  haline getirilmiş. Bu karaktere alışabilmemiz için kesinlikle daha iyi olmuş ve şaşırtıcı bir şekilde yüz körlüğü olan bir adam da senaryoya dahil olmuş .En son Rich Man’da görmüştük böyle bir hastalığı. Seviyorlar Koreliler ilginç hastalık ve sendromları 🙂

Nitekim The Beauty Inside 1. bölümü ile filminden daha eğlenceli ve ayakları sağlam basan bir uyarlama olacağa benziyor. Merakla bekliyoruz efendim:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: