The Crowned Clown Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

7 Ocakta yayımlanan The Crowned Clown yeni tarihi Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizi, 2012 yapımı “Masquerade” filminden uyarlanarak bir soytarının kralın yerine tahtı geçişini trajikomik bir dille anlatıyor.

The Crowned Clown konusuna detaylı bakacak olursak, Joseon hanedanlığı döneminde babasının vefatından sonra tahta geçen
Kral Lee Hun tahtı korumak adına adeta diken üstünde oturmakta ve her gün kendisine yapılan suikastlerle uğraşmak zorunda kalmaktadır. Bir gün kendisine tıpa tıp benzeyen soytarı Ha-Sun ile karşılaşır ve kendisini korumak için onu tahta oturtmaya karar verir. Ancak soytarının Kraliçe Yoo So-Woon’a aşık olmasıyla işler karışır, soytarımız olaylar sonrasında başkalaşır.

The Crowned Clown oyuncuları arasında soytarı ve kralımızı Yeo Jin-Goo oynarken, kraliçemize ise Lee Se-Young hayat veriyor. Gerçekten Yeo Jin-Goo iki farklı karakterinde altından kalkarak çok iyi bir iş çıkarmış ancak kraliçe için aynı şeyleri söyleyemiyorum.

Aslında The Crowned Clown 1. bölümünü uzun zaman önce seyrettim ve güncel takip etmeyi de düşünüyordum lakin sonrasında devam ettiremedim. Bir bölümde tabi ki anlaşılmaz ama kraliçe ve kralı ben uyumsuz buldum. Ancak konusu gerçekten farklı, kurgusu gerçekten dokunaklı. Tarihi Kore dizilerinden hoşlanıyorsanız iyi bir güncel alternatif olabilir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: