The Ghost Detective Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

5 Eylülde yayın hayatına başlayan The Ghost Detective  hayalet içerikli konusu ile dikkat çeken fantastik türündeki yeni Kore dizilerinden. Gizem ve gerilimin bir arada yer alacağı dizide, Sherlock tarzı özel çalışan bir dedektifin karşılaştığı gizemli vakaları kendi yöntemleri ile  çözmeye çalışmasını anlatılıyor.

The Ghost Detective konusuna detaylı bakacak olursak, eskiden orduda görev yapan  Lee Da-Il özel bir dedektif olarak görev yapmakta, çözülemeyen pek çok olayı kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır. Son kabul ettiği çocuk kaçırılma olayında ise kafasına yatmayan gizemli bir durumla karşılaşır ve bu vakadan sonra hayaletlerin etraflarında olduğu gerçeği ile yüzleşmek zorunda kalır. Artık yardımcısı  Jung Yeo-Wool ile birlikte hayaletleri içeren bazı vakaları çözmeye çalışacaktır.

The Ghost Detective oyuncuları arasında özel dedektifimize Choi Daniel hayat verirken,ekibe sonradan katılan  korkusuz yardımcımız Jung Yeo-Wool’u ise Park Eun-Bin oynuyor. Choi Daniel’i pek çok yapımda severek seyretmeme rağmen kızımız ile ilk kez karşılaşıyorum. Age of Youth seyredenler kendisini mutlaka hatırlayacaktır.

The Ghost Detective 1. bölümü ile türünün hakkını vererek seyredenleri germeyi ve merak ettirmeyi başarıyor. Dizinin gizem ile süslenmiş durgun atmosferini ben oldukça başarılı buldum. Choi Daniel  rolüne pek bir yakışmış. Kıvrak zekası, güçlü önsezisi ile Kore’nin Sherlock’u olmaya aday bile gösterilebilir.  Park Eun-Bin’de ona uyum sağladığını söyleyebiliriz. Konu da hayaletler olunca epey bir ilginçleşmiş hikaye. Merakla bekliyoruz efendim.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: