The Guest Konusu- 2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

12 Eylülde yayın hayatına başlayan The Guest 16 bölüm olması planlanan yeni Kore dizilerinden. Korku ve gerilim türleri arasında yer alan yapım, gizemli olayları çözmeye çalışan psişik, rahip ve dedektiften oluşan bir ekibin maceralarını konu ediniyor.

The Guest konusuna detaylı bakacak olursak, şaman bir  ailede doğan  Yoon Hwa-Pyung kötü ruhları görebilen   psişik biri olarak dünyaya gelmiştir. Çocukluğunda yaşadığı kötü olayı unutamamış ve buna sebep olan kötü ruhun peşini bırakmamıştır.  Kang Kil-Young ise gerçeküstü bu olaylara inanmayan realist bir polis memurudur. Bir gün yolu Yoon Hwa-Pyung ile karşılaşınca bildiğinden farklı bir dünya ile tanışır. Bir rahip olan Choi Yoon’da sonrasında ekibe katılacaktır.

The Guest oyuncuları arasında psişik başrolümüzü Kim Dong-Wook oynarken, rahibe Kim Jae-Wook hayat veriyor. İkisini de Coffee Prince seyredenler hatırlayacaktır. Kafede çalışan iki çalışanımızın burada olgun hallerini görüyoruz. Özellikle Kim Dong-Wook’un sevimli surattan çıkıp buradaki rolüne yakıştığını söyleyebilirim. Realist dedektifimizi ise Jung Eun-Chae oynuyor. Kızımızı daha önce hiç bir yapımda seyretmeme rağmen sevdim.

The Guest 1. bölümü itibari ile Yoon Hwa-Pyung’un çocukluk günleri ile başlayarak bizleri hikayenin en başına götürüyor. Denizden gelen kötü bir ruhun pek çok insanı ele geçirdiğini seyrediyoruz. Açıkçası korku türüne yabancı olan beni son derece gerdi ve korkuttu The Guest. Ama oyuncular ve hikaye güzel ilerlediği için  insanı meraklandırıyor. Çok fazla kötü ruh çıkartma, lanetlenmeye dair sahne var, ben bunları seyretmekten hoşlanmadığım için biraz ikilemde kaldım diziye devam etmede. Korku ve gerilimi sevenlerin memnun bir şekilde seyredeceklerini söyleyebilirim. Benim gibi türe çok uzak kalanlar temkinli yaklaşabilir 🙂

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: