The King: Eternal Monarch Konusu-2020 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

17 Nisanda yayın hayatına başlayan The King: Eternal Monarch romantik ve fantastik kategorilerindeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide paralel dünyalar arasında bir geçit keşfeden iki farklı dünyadaki insanın aşkı anlatılıyor.

The King: Eternal Monarch konusuna detayı bakacak olursak Kore imparatoru olan Lee Gon çocukluğunda amcasının babasını öldürdüğünü görmüş ve gizemli bir kadın tarafından kurtarılarak hayatta kalmıştır. Büyüdüğünde alterneatif bir dünyaya açılan bir geçit keşfeder ve bu dünyada kendisini kurtaran gizemli kadın Jung Tae-Eul’u bir dedektif olarak bulur. Geçit bir süre sonra iki dünya arasında iyiliklerin ve kötülüklerin çarpışmasına neden olup dengeleri bozacaktır.

The King: Eternal Monarch oyuncularına bakacak olursak kralımızı Lee Min Ho canladırıken, dedektif kızımıza Kim Go-Eun hayat veriyor. Woo Do-Hwan ise kralımızın en yakın arkadaşı rolünde yer alıyor.

The King: Eternal Monarch 1. bölümü ile biraz karanlık ve karışıkbir başlangıç yapıyor. Konuya girişte biraz zorlanmışlar sanki ama sona doğru toparlanıyor ve iki dünya arasında muhteşem bir karşılaşma yaşanıyor.Konu iddialı, oyuncular iddialı ve en önemlisi senaristimiz Mr. Sunshine ve Goblin’in senaristi  Kim Eun-Sook olunca tabi beklenti de yüksek oluyor. Dizi bunu karşılayacak gibi biraz daha bölümlerin oturmasını beklemek gerekir diye düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: