The Last Empress Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

21 Kasımda yayın hayatına başlayan The Last Empress 35 dakikalık kısımlar ile 48 bölüm olması planlanan saray entrikaları dolu yeni Kore dizilerinden. The Last Empress dizisinde konu olarak  Kore İmparatorluğunun varlığını sürdürdüğü alternatif bir dünyada kraliçe olan sıradan bir kadının hikayesi anlatılıyor.

The Last Empress dizisi gerçeklerden farklı bir kurgu ile karşımıza çıkarak, Güney Kore’deki  krallığın günümüzde de devam ettiği paralel bir evrende geçmektedir. Ülke krallık ile yönetilmektedir ve ülkede kraliyet ailesinin gücü son derece etkindir. Sıradan bir müzikal oyuncusu olan Oh Ssu-Ni hayranlık duyduğu kralın hayatını kurtarır ve bu olay sonrasında sarayın kapıları kendisine açılır. Ancak kraliçe olduktan sonra saray içinin hiç de dışarıdan göründüğü gibi olmadığını çok geçmeden anlar. İmparatorluk koruması olan Na Wang-Sik ile işbirliği yaparak imparatorluk ailesinin gerçek yüzlerini göstermeye çalışacaklardır.

The Last Empress oyuncuları arasında son kraliçemizi  pek bir sevdiğim Jang Na-Ra canlandırırken, yakışıklı korumamızı Choi Jin-Hyuk canlandırıyor. Modern kralımız rolünde ise Shin Sung-Rok yer alıyor.

The Last Empress 1. bölümü ile uzun soluklu bir modern saray melodramı olarak karşımıza çıkıyor. Bol bol entrika seyredeceğimiz dizide karakterler rollerine cuk oturmuş, heyecan dolu bir  seyirlik olmuş. İlk bölümlerde Choi Jin-Hyuk’a rastlamazsanız çok şaşırmayın, bu karakter için küçük bir sürprize hazırlanın:) Keyifli seyirler.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: