The Light in Your Eyes Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

11 Şubatta yayın hayatına başlayan The Light in Your Eyes fantastik konusu ile dikkat çeken yeni romantik komedi türündeki Kore dizilerinden. 12 bölüm olması planlanan dizi 25 yaşındayken, aniden yaşlanıp 70 yaşında bir nine olarak uyanan genç kızın trajikomik hikayesini anlatıyor.

The Light in Your Eyes konusuna detaylı bakacak olursak Kim Hye-Ja beş yaşındayken zamanda geri gitmeyi sağlayan özel bir saat bulur ve geri gidebildiğini keşfettiğinde saati gerekli gereksiz kullanır. Lakin saatin kullanıldığında ortaya çıkan yaşlandırma etkisinden habersizdir. Bunu fark ettiğinde ise saati bir daha kullanmamaya karar vererek, normal hayatına devam eder. Ta ki zor bir hayatı olduğunu öğrendiği savaş muhabiri Lee Joon-Ha ile  tanışıncaya kadar. Saati son bir kez daha kullandığında ise artık 70 yaşında bir halmonidir 🙂

The Light in Your Eyes oyuncuları arasında kızımızın gençlik halini Han Ji-Min oynarken yaşlılığını ise karaktere de adını veren Kim Hye-Ja hayat veriyor. Savaş muhabirimiz rolünde Nam Joo-Hyuk yer alırken, kızımızın tembel erkek kardeşini ise Son Ho-Jun canlandırıyor.

The Light in Your Eyes 1. bölümüne tam anlamıyla bayıldım:) Yerine göre güldürdü, yerine göre düşündürdü. Go Back Couple’a benzeterek en az onun kadar başarılı olmasını temenni ediyorum. Kızımızın aile hayatı, arkadaşları ile diyologları enfesti. Büyükanneye dönüşümünden sonra da iyi tespitler seyredebilecekmişiz gibi geldi. Umarım yanılmam. Fantastik romantik komediyi sevenler mutlaka 1. bölüme şans tanımalı.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: