The Miracle We Met Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

2 Nisanda yayın hayatına başlayıp 18 bölümü de tamamlanan The Miracle We Met, fantastik konusu ile dikkat çeken yeni Kore dizilerinden. Güney Kore’deki reytingleri ile başarıyı yakalayan The Miracle We Met geçirdiği trafik kazası sonucu başka bir bedende uyanan bir adamın absürt hikayesini konu ediniyor.

The Miracle We Met konusuna detaylı bakacak olursak; neşeli; alçakgönüllü bir aile babası olan Song Hyun-Cheol bir gün bir trafik kazası geçirir ve bir karışıklık sonucunda uyandığında kendini bambaşka bir adamın bedeninde bulur. Bedeninde uyandığı kişi ise kendisine taban tabana zıt bir karakterde olan başarılı banka müdürüdür.Evli olan bu banka müdürünün iki çocuğu ve çok güzel bir karısı vardır. Durumunu kimseye inandıramayan Song Hyun-Cheol iki aileyle de ilgilenmeye başlayacaktır.

The Miracle We Met oyuncularına bakacak olursak; kibirli banka müdürümüze Kim Myung-Min hayat veriyor. Onun karısı rolünde ise benim I Have a Lover dizisinde çok severek seyrettiğim Kim Hyun-Joo oynuyor. Diğer ailemizi ise Ko Chang-Seok ile Ra Mi-Ran oynuyor. Ayrıca EXO grubundan Kai’de ölüm meleği rolü ile dizide arzı endam ediyor.

Merak ederek başladığım The Miracle We Met 1. bölümünde genel olarak ailelerin beden değişimi olmadan önceki hayatları anlatılmış. Komedi aslında ikinci bölümden sonra başlıyor. Kim Myung-Min’in iki farklı karakteri de güzel yansıttığı görülüyor. Korelilerin pek de din hassasiyetleri olmadığından beden değişimi; reenkarnasyon gibi konuları bolca işliyorlar dizilerinde. Aslında bu konulara çok sıcak bakamasam da  Koreliler bu yapımları da  içerisinde pek çok ders olan  anlamlı hikayelere dönüştürüyorlar. Bu açıdan  The Miracle We Met’te aile olmanın önemini anlatan o anlamlı yapımlardan biri olmuşa benziyor. Seyrettikten sonra yazdığım  The Miracle We Met yorum yazımı okumadan geçmeyin.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: