The Nokdu Flower Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

26 Nisanda yayın hayatına başlayan The Nokdu Flower yeni tarihi Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlarla 48 bölüm olması planlanan dizide halk isyanı sırasında karşı cephelerde yer alan üvey kardeşlerin hikayesi anlatılıyor.

The Nokdu Flower konusuna detaylı bakacak olursak 1890’lı yıllarda geçim sıkıntısı çeken halk yüksek vergiler altında ezilmekte, memurların zulümleri altında zorlukla yaşamaktadır.  Bu zorba memurlardan birisi olan babasının ayak işlerini yapan Baek Yi-Kang  evlilik dışı dünyaya gelmiş olup, annesi köle olduğundan çevresi tarafından hor görülmektedir. Yasal eşten dünyaya gelen kardeşi Baek Yi-Hyun ise saygı görmekte ve mevki sahibi olması için desteklenmektedir. Halkın ağır şartlara dayanamaması sonucunda isyan başlar ve bu iki kardeş karşı karşıya gelmek zorunda kalır.

The Nokdu Flower oyuncuları arasında Jo Jung-Suk abiyi oynarken, Yoon Si-Yoon kardeş Yi-Hyun’a hayat veriyor. Zengin bir tüccar olan Song Ja-In karakterini ise  Han Ye-Ri  canlandırıyor.

The Nokdu Flower 1.bölümü ile zengin-fakir arasındaki farka dikkat çekerek halkı isyana götüren şartları gözler önüne seriyor. Biraz karanlık bir yapım olmuş, entrikalar ve siyasi ilişkiler merkezinde kardeş ilişkisine de yoğunlaşacak gibi görünüyor. İki başrol oyuncusu Jo Jung-Suk ve Yoon Si-Yoon rollerine oldukça yakışmışlar. Kızımızı pek sevemedim. Güncel tarihi dizi arayışında olanlara The Nokdu Flower ‘a şans tanımalarını öneririm.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: