The Tale Of Nokdu Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

30 Eylülde yayın hayatına başlayan The Tale of Nokdu yeni tarihi Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide intikam almak için kadın kılığına giren bir adamın yaşadığı maceralar konu ediniliyor.

The Tale of Nokdu konusuna detaylı bakacak olursak, ailesini öldürmek üzere gönderilen kadın suikastçileri takip eden  Jeon Nok-Du failin dul kadınlardan oluşan bir köyde yaşadığını öğrenir. Erkeklerin girmesi yasak olan bu köye kadın kılığına girerek yerleşir. Gisaeng olarak yetiştirilen Dong Dong-Ju ile aynı odayı paylaşmak zorunda kalan Nok Du bu süre içerisinde hem geçmişini araştıracak hem de Dong Dong-Ju ile yakınlaşacaktır.

The Tale of Nokdu oyuncuları arasında kadın kılığına giren savaşçımıza Jang Dong-Yoon hayat verirken, asi kızımızı ise Kim So-Hyun canlandırıyor. Kang Tae-Oh ise kızımızı seven ikinci erkek rolünde seyrediyoruz.

The Tale of Nokdu 1. bölümü ile romantik komedi dozunun yüksek olduğu tarihi bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Tarihi dizilerde erkek kılığına giren kızları çok seyrettik lakin kadın kılığına giren bir erkek başrol ilk defa görüyorum. Kadınları bile hep nasıl anlamazlar diye düşünürken bu biraz fazla olmuş bana göre:) Jang Dong-Yoon’un tamam yüzü güzel ama o kas yapısı ve omuzlar ile ilk bakışta erkek oluğu anlaşılıyor. Yine dizi deyip geçiyoruz efendim 🙂 Konu eğlenceli olacak gibi, Kim So-Hyun bu yıl baya aktif maşallah Love Alarm’dan sonra bir tarihi dizide seyretmek benim hoşuma gitti. Tarihi dizilerden hoşlananlar için webtoondan uyarlanmış The Tale of Nokdu iyi bir güncel alternatif olacaktır 🙂

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: