The Third Charm Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

28 Eylülde yayın hayatına başlayan The Third Charm, 15 bölüm olması planlanan yeni romantik komedi türündeki Kore dizilerinden.Oldukça ilginç bir konusu olan dizimiz,  birbirlerinin tam zıttı karakterlere sahip olan bir çiftin uzun süreli iki ayrılık sonrasında üçüncü kez birlikte olma süreçlerini konu ediniyor.

The Third Charm konusuna detaylı bakacak olursak, 20’li yaşlarda bir üniversite öğrencisi olan On Joon-Young son derece çalışkan ve titiz biridir. Arkadaşlarıyla katıldığı ilk kör randevusunda Young-Jae  ile tanışıp ondan etkilenir. Ne yazık ki bir kuaförde asistan olan  Young-Jae, On Joon-Young’un  tam aksine son derece rahatına düşkün ve pejmürdedir. Sevgili oldukları ilk zamanlarda mutlu olan bu iki zıt karakterlerimiz zaman geçtikçe anlaşamayıp ayrılacaktır. Kaderin cilvesi olarak da 27 ve 32 yaşlarında tekrar karşılaşacaklardır, iki sefer başaramadıklarını başarıp üçüncü seferde mutluluğu yakalayacaklar mıdır, yoksa aynı pişmanlıkla ayrılacaklar mıdır?

The Third Charm oyuncuları arasında  planlı gencimizi Seo Kang-Joon oynarken, spontane yaşayan kızımıza ise Esom hayat veriyor. Farklı bir karizması olan Esom’u Because Its My First Life seyredenler hatırlayacaktır. Seo Kang-Joon ise  2018’de sıkı çalışarak yeni biten Are You Human Too? dizisinden hemen sonra The Third Charm dizisinde boy göstermiş ve bizleri hangisini seyretsek acaba şeklinde bir ikileme sokmuş.  Kore dizilerine yetişemiyoruz sayın seyirciler 🙂

 

The Third Charm 1. bölüm itibariyle güzel bir aşk hikayesi seyredeceğimiz izlenimini vererek, bizleri çiftimizin ilk tanıştığı yıllara götürüyor. Aşamalı aşamalı seyredeceğiz anlaşılan bu üç karşılaşmayı da.  Permalı saçları, telli dişleri ile oldukça sevimli görünen Seo Kang-Joon iyi bir karakter ortaya çıkarmış. Ben titiz adam dağınık kız birlikteliklerini seyretmeyi sevdiğimden The Third Charm 1. bölümünden de keyif aldım.Çiftimizin ilerleyen hikayesi için meraklandım. Bakalım beklediğimiz kadar iyi bir yapım seyredebilecek miyiz?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: