The Undateables Konusu- 2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

23 Mayısta yayın hayatına başlayan The Undateables  32 bölüm olması planlanan kadın-erkek ilişkileri üzerine kurulu 2018 yapımı Kore dizilerimizden. Son dakika isim değişikliği ile ismi Handsome Guy and Jung-Eum dan The Undateables’ a çevrilen dizimizin bölümleri yarım saatlik dilimlerden oluşmakta.   The Undateables  kadın ve erkek tabiatının farklı olduğunu öne sürerek; bu farklılıkları ilişkiler düzeyinde  eğlenceli bir şekilde seyirciye aktarmayı planlıyor.

The Undateables konusuna detaylı bakacak olursak; dizi aşkın analitiğini tamamen çözdüğüne inanan Hoon-Nam ile aşk hayatında bir türlü başarıyı yakalamayan Jung-Eum’un trajikomik bir şekilde karşılaşmasından sonra yaşananları anlatıyor. Sanat galerisi sahibi olan Hoon-Nam; kadınları çok iyi tanıdığını düşünür; hatta ilişkiler üzerine bir yazı dizisi bile hazırlamaktadır. Ta ki; Jung-Eum ile tanışıncaya kadar. Çöpçatanlık şirketinde çalışan bu farklı kadın onun tüm ezberlerini bozacaktır.

The Undateables oyuncuları arasında kore dizilerinde sık gördüğümüz Hwang Jung-Eum yer alıyor. Secret Love sonrasında severek seyretmeye devam ettiğim Jung-Eum’ a aynı sempatim devam etmiyor son zamanlarda. Sanki hep aynı kişiyi oynuyormuş gibi gelmeye başladı. The Undateables seyrederken de  She was pretty ya da Kill me heal me seyreder gibi oldum. 1985’li olmasına rağmen iyice yaşlanmış göründü gözüme. Abartılı BB kremden de bana öyle gelmiş olabilir bilmiyorum:) Min Nam Koong’u ise daha önce seyretmemiştim lakin yakışıklı adam etiketinin altını doldurduğu kesin.

The Undateables 1. bölümü biraz bana karışık  gelse de eğlenceli bir yapım seyredeceğimiz görünüyor. Hele bir de kadın-erkek ilişkileri üzerinde analizlere de yer vereceği düşünülürse bol bol ders çıkaracağımız bir yapım olacağı düşünülebilir. Bayılırım aşkta uzman kesilip ters köşe yatanlara 🙂

Bu arada Hoon-Nam sahip olduğu galeri bir oyuncak galerisi bu açıdan bol bol nostaljik oyuncakları da görebiliyoruz. Ben seyretmekten keyif aldım.  Ayrıca mavi tonları ile bürülü Hoon-Nam’ın evinin dekorasyonuna da bayıldım. Koreliler mimari ve dekorasyonda da zevkliler gerçekten. The Undateables dizisini; konu itibariyle çok sevdiğim I will teach you love (2010) filmini benzettim. Umarım onun kadar iyi olur.

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: