The Wind Blows Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

27 Mayısta yayın hayatına başlayan The Wind Blows dram türündeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide Alzheimer hastalığına yakalandığını haber alan bir adamın eşinin iyiliği için ondan boşanmasını konu ediniyor.

The Wind Blows konusuna detaylı bakacak olursak eşi Do-Hoon ile severek evlenen Soo-Jin son zamanlarda sorunlar yaşamakta, çocuk sahibi olmak istemesine rağmen kocasının itirazları ile karşılaşmakta ve sevdiği adamı tanıyamamaktadır. Do-Hoon ise bu sıralarda Alzheimer olduğunu ve durumunun giderek kötüleştiğini haberini alır bunun üzerine eşini üzmemek adına durumu Soo-Jin’den saklayarak ondan boşanır. 6 yıl sonra boşanan çift tekrar karşılaşacaktır.

The Wind Blows oyuncuları arasında Kam Woo-Sung Alzheimer hastası olan Do-Hoon canlandırıken, karısı Soo-Jin’i ise Kim Ha-Neul oynamaktadır. En son 2012 yılında A Gentleman’s Dignity ‘de seyrettiğim Kim Ha-Neul’ü görmek beni sevindirdi:)

Kore dizilerindeki konu yazıları genelde 10 bölüm sonrası hikaye hakkında spoiler veriyor maalesef. The Wind Blows’da bundan nasibini almış ne yazık ki. 1. bölümde çiftimiz evli ve sorunun ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz. Ama konu yazılarını açtığımızda Do Hoon’un alzheimer olduğu için boşanmak istediğini, boşandıklarını ve 6 yıl sonra tekrar karşılaştıklarını öğreniyoruz:)Muhtemelen bu seviyeye 3 ya da 4 bölümde geleceklerdir ama yazmasan da olmaz işte:)

The Wind Blows 1. bölümü ile tam bir evlilik draması olmuş. Evlilikte insanların nasıl değiştiğini göstermesi açısından 1. bölümü ben çok beğendim. Evlilik ile ilgili dizi arayışında olanlar vardı gözü kapalı başlasınlar The Wind Blows bence 🙂 İlerleyen bölümlerde ağır bir dram bizi bekliyor olsa da ben oyuncuların ve hikayenin duruluğunu beğendim.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: