Thirty But Seventeen (Still 17) Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

23 Temmuzda yayın hayatına başlayan Thirty But Seventeen romantik komedi türünde yarım saatlik kısımlar halinde 40 bölüm olması planlanan yeni Kore Dizilerinden. Still 17 ismiyle de anılan dizimiz, 17 yaşındayken geçirdiği trafik kazası sonucunda 13 yıl boyunca komada kalan bir kadının, bir gün aniden uyanmasının ardından gelişen olayları anlatıyor.

Thirty But Seventeen konusuna daha detaylı bakacak olursak; Woo Seo-Ri hayalleri olan bir genç kızken talihsiz bir trafik kazası geçirir ve 13 yıl boyunca komada kalır. Uyandığında ise artık 30 yaşında bildiğinden tamamen farklı bir dünyadadır. Zihinsel yaşı hala 17 olan Woo Seo-Ri’ye  bu yeni dünyaya alışmasında yardımcı olacak kişi ise türlü tesadüflerle karşılaştığı set tasarımcısı  Gong Woo-Jin olacaktır. 30 yaşında toplumdan izole bir hayat yaşayan Gong Woo-Jin’in peşine takılan bu tuhaf kadının gerçek kimliğini öğrenmesiyle işler daha da karışacaktır.

Thirty But Seventeen oyuncuları arasında 30 yaşında uyanan Woo Seo-Ri karakterini Shin Hye-Sun canlandırıyor. Pek çok yan rollerde gördüğümüz Shin Hye-Sun’u bir başrolde görmek beni mutlu etti. Ona eşlik eden  Gong Woo-Jin karakterine ise Yang Se Jong hayat veriyor. İlk defa bir yapımda seyredeceğim Yang Se Jong sanki Shin Hye-Sun yanında biraz daha genç kalmış gibi. Thirty But Seventeen 1. bölümde sakallı halini gördüğümüz Yang Se Jong bu açıdan iyiydi lakin sakallarını kesince birden 17’lik delikanlı gibi görünmeye başladı gözümde. Umarım kimyaları uyumlu olur da bu fark çok da gözümüze çarpmaz:)

Yanlış anlaşılmaların, türlü tesadüflerin bol olduğu Thirty But Seventeen farklı konusu ve hikayenin ilerleyişi açısından benim dikkatimi çekmeyi başardı. Komedi unsurunun da yoğunlukta olacağı dizinin güzel bir  romantik drama olacağını umuyorum. Şimdiden keyifli seyirler…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: