Time Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

25 Temmuzda yayın hayatına başlayan Time; yakın zaman içerisinde öleceğini öğrenen zengin bir adamın hayatındaki pişmanlıklarını telafi etme uğraşını konu ediniyor.  Yarım saatlik bölümlerle 32 bölüm olması planlanan dizi; hiçbir şeyi umursamayan kibirli bir gencin ölümün soğuk yüzüyle karşılaşması sonucunda yaşadığı karakter değişimini çarpıcı bir senaryoyla aktarmayı planlıyor.

Time konusuna biraz daha detaylı bakacak olursak büyük bir şirket olan W Grup’un varislerinden biri olan Cheon Soo-Ho, pek çok insanın hayatını karartarak hoyrat bir yaşam sürdürmektedir. Aniden bayılıp düştüğü bir gün; beyninde büyük bir tümörün olduğunu ve 6 ay içerisinde öleceğini öğrenir. Tam bu sırada türlü tesadüflerle karşılaşıp  hayatını mahvettiği Seol Ji-Hyun’un hikayesi dikkatini çeker ve kalan kısa ömründe kendini hayatını mahvettiği bu kadını korumaya adar. Bakalım  Seol Ji-Hyun’un Cheon Soo-Ho’nun hatalarını telafi etmesine izin verecek midir?

Time oyuncuları arasında Cheon Soo-Ho karakterine Kim Jung Hyun hayat veriyor.  Seol Ji-Hyun karakterini ise Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo ‘da seyrettiğim eski bir Girl’s Generation üyesi olan Seohyun oynuyor. Yan rollerde ise Kim Joon-Han ve Hwang Seung-Un  var.

İlk defa seyrettiğim Kim Jung Hyun’u  Time 1. bölümünde oldukça başarılı buldum. Kısa süre içerisinde öleceğini öğrenen bir adamın duygularını ekrana çok iyi yansıttığını düşünüyorum. Nitekim karaktere ben epey bir üzüldüm. Yalnız Kim Jung Hyun’unun Time tanıtım toplantısında sergilediği tavırlar oldukça eleştirilmiş. Benim de fotoğraflara bakarken somurtkan yüz ifadesi dikkatimi çekmişti. Araştırdığımda toplantı sırasında Kim Jung Hyun’unun Seohyun ile kol kola girmek istemeyip sürekli surat astığı hakkında haberler yapıldığını gördüm. Yapılan yorumlara üzülüp daha sonra açıklama yapan Ki m Jung Hyun tanıtımda karakterini yansıtmak istediği için o şekilde davrandığını beyan etmiş lakin kimseyi inandıramamış gibi gözüküyor. Ne diyelim umarım bir sıkıntı yoktur ya da daha yeni  kendini kanıtlayan genç aktörümüz şöhret kibrine şimdiden yakalanmamıştır inşallah?

Bundan sonra hikayenin nasıl evrileceğini de  merakla bekliyorum. Cheon Soo-Ho’nun Seol Ji-Hyun ile olan ilişkileri bakalım hangi yöne doğru ilerleyecek? Hangi mucizeler gerçekleşecek, hangi ölümler bizi bekleyecek?Özetle; diziye başlarken mendilleri yanınızda bulundurmayı unutmayın efendim zira ihtiyacımız olacak gibi görünüyor. Şimdiden keyifli seyirler…

 

4 Replies to “Time Konusu-2018 Kore Dizileri”

 1. Ayda dedi ki:

  Bu diziyi hangi siteden izleye biliriz?çünkü yazdım bi türlü time gelmedi yardim ederseniz

 2. Sevde dedi ki:

  adam kaçıncı bölümde ölüyor söyler misiniz lüften

  • Mona dedi ki:

   Tamamını seyretmediğim için bilmiyorum bunu maalesef. Kim Jung Hyun’un hastalığı yüzünden diziden erken ayrıldığını duymuştum.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: