Twelve Nights Konusu- 2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

12 Ekimde yayın hayatına başlayan Twelve Nights, 12 bölüm olması planlanan yeni Kore dizilerinden.12 Nights dizisinde genel olarak;  2010, 2015 ve 2018 yıllarında yaptıkları 3 farklı seyahatte toplamda 12 gece geçiren iki kişinin aralarındaki aşk hikayesi anlatılıyor.

Twelve Nights konusuna detaylı bakacak olursak, Han Yoo-Kyung,  New York’ta yaşayan fotoğrafçılık bölümü öğrencisidir. Bir proje kapsamında Nepal’e gitmek üzere iken Kore aktarması sırasında  karar değiştirip ülkesinde 4 gün geçirmeye niyetlenir. Bu sırada türlü tesadüflerle Cha Hyun-O ile karşılaşır ve hikayelerinin benzer olduklarını karar vererek arkadaş olurlar. Bu arkadaşlık yıllar içerisinde seyahat arkadaşlığının ötesine taşınacaktır.

Twelve Nights oyuncuları arasında bu yıl içerisinde yayınlanmış About Time’ ı seyredenlerin hatırlayacağı Han Seung-Yeon yer alırken, ona Shin Hyun-Soo başrolde eşlik ediyor. Onu da Eulachacha Waikiki seyredenler çorapları kokan adam olarak hatırlayacaktır:) Ben Han Seung-Yeon’u About Time’da da pek beğenmemiştim bu dizide de başka bir ismi görmeyi yeğlerdim. Sinirli bakan,  antipatik bir yapısı var ama role cuk oturmuş. Shin Hyun-Soo kızımıza nispeten daha bir sempatik ve kendini seyrettiriyor.

Twelve Nights 1. bölümü ile bana aşırı derecede sanki bir anime seyrediyormuşum havası verdi. Hani böyle duygusal animeler vardır ya hep gökyüzü geçişlerini gösterirler, arada kiraz yaprakları sallanır. İşte öyle bir yapım seyrediyormuşcasına keyif aldım sahnelerden. Hemen sonrasında acaba anime uyarlaması mı  diyerek kontrol ettim lakin senaryo orijinal görünüyor. Tespitleri ile anlamlı bir yapım olacağı ilk bölümden belli olan bu yapıma bir şans vermenizi öneriyorum. Keyifli seyirler…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: