Voice 2 Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

11 Ağustosta yayın hayatına başlayan Voice 2, aynı adla 2017 yılında yayınlanmış polisiye türündeki dizinin ikinci sezonu olarak karşımıza çıkıyor. 112 acil çağrı merkezi ekibinin kurbanları kurtarma mücadelesine odaklanan dizi aynı zamanda bir seri katil hikayesini de içerisinde barındırıyor.

Voice 2 konusuna daha detaylı bakacak olursak, Kang Kwon-Joo 112 acil çağrı merkezinde ses profilcisi olarak yürüttüğü görevine devam etmektedir. Birlikte çalıştıkları ekipte dağılmalar olsa da masum insanları kurtarmak  adına mücadeleyi bırakmayıp, yürütmektedir.  Bir gün ekip liderlerin bir kazaya karıştığı haberini alırlar ve bu kazanın sıradan bir kaza olmadığından şüphe duyarlar. Kazanın arkasındaki sır perdesini çözmek için ise dedektif  Do Gang-Woo ile iş birliği yapmak zorunda kalacaklardır.

Voice 2 oyuncuları arasında birinci sezonda da yer alan ses profilcimiz  Kang Kwon-Joo’ya yine Lee Ha-Na hayat veriyor. İlk sezonda başrolde olan Jang Hyuk’u ise maalesef bu sezonda göremiyoruz. Yerine ekibe katılan yeni dedektifi ise sevdiğimiz oyuncu  Lee Jin-Wook canlandırıyor.

Kore dizilerinde ikinci sezon genellikle ana konunun değişmeyip, senaryonun birinci sezondan bağımsız yeni hikayelerle desteklenmesi şeklinde ilerlediğini görüyoruz.  1. sezonda tüm sır perdesi aralanıp, yarım kalan ufak detaylar dışında hikaye tamamlandığı için, konuyu seven bir seyirci ilk sezonu atlayıp rahatlıkla ikinci sezondan başlayabilir Kore dizilerinde. Bu durum Voice için de geçerli. Örneğin ben,  Voice’ u geçen sene seyretmesem de Voice 2. sezonun 1. bölümünü seyrederken hikayeye girmekte hiç zorlanmadım diyebilirim. Ufak tefek bu kimdi şu kimdi soruları dışında bölümden oldukça keyif aldım.

Koreliler de benim gibi düşünmüşler ki, Voice 2 ilk bölümü ile geçen sezon aldığı en yüksek reyting oranına yaklaşarak, Koreli seyirciler tarafından da beğenilmişe benziyor. Bol aksiyonlu, merak unsurunun tavan yaptığı Voice bu sene polisiye açığımızı kapatacak gibi görünüyor. Umarım çizgisini bozmadan devam eder. Keyifli seyirler…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: