When the Weather Is Fine Konusu-2020 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

24 şubatta yayın hayatına başlayan When the Weather Is Fine yeni romantik Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide küçük bir kasabada yolları tekrardan kesişen lise arkadaşlarının romantik ilişkisi anlatılıyor.

When the Weather Is Fine konusuna detaylı bakacak olursak Seul’de bir çello öğretmeni olan Mok Hae-Won  işinde yaşadığı zorluklardan dolayı istifa eder ve teyzesinin yaşadığı memleketine geri döner. Küçük bir kasaba olan bu yerde  ‘Goodnight Bookstore’ adında bir kitapçı işleten Im Eun-Seob  liseden bu yana Mok Hae-Won’a platonik aşıktır. Hae-Won’un geri dönmesiyle sıradan hayatı hareketlenir.

When the Weather Is Fine oyuncuları arasında çellocu kızımıza Park Min-Young hayat verirken, kitapçımızı ise Seo Kang-Joon canlandırıyor. Lee Jae-Wook  ve Im Se-Mi  de eski lise arkadaş rolündeler.

When the Weather Is Fine 1. bölümü ile romandan uyarlama senaryosunun hakkını veriyor, aşkı edebiyat ile birleşitiriyor. Küçük bir kasaba, kitaplar ve kahve üçlüsü iki oyuncu ile güzel bütünleşmiş. Senaryo biraz durgun konular bilindik olsa da sıkmıyor, merak ettiriyor. Türü seven 25 üstü diziseverlere tavsiye ediyorum.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: