Yeni Nesil Aşk- Love Alarm Yorumu

Kore Dizileri

Written by:

Teknolojinin aşklarımızı da kontrol altına aldığı günlere uyanıyoruz Love Alarm’la, sevdiğimizi söylemiyor uygulamayla gösteriyoruz. Karşıdakinin hislerini anlamayıp ille de telefona soruyoruz, seni seviyorum itirafı ile yetinmeyip aşk alarmımızın çalmasını bekliyoruz. Kime neyi kanıtlıyoruz, aşkı niçin metalaştırıyoruz?

Netflix dizisi olan Love Alarm 8 bölümü ile çerezlik bir Kore dizisi gibi görünse de webtoon uyarlaması olan ilginç konusu dikkat çekiyor, bizlere adeta gelecekten bir manzara sunuyor. 10 metre yakınında seni sevenleri gösteren Joalarm’ın nasıl çalıştığı 1. sezonda anlatılmasa da, halihazırda aynı isimle bir program playstore’da yer alıyor. Yakında bizi sevenleri Joalarm’a mı soracağız merak ediyorum:)

Başlarda çok güzel ve romantik bir uygulama gibi görünse de ‘seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli’ mottolu insanların sonu oluyor, ilişkilerde tehlikeli durumlar oluşturabiliyor. İki yakın arkadaş tarafından sevilen kızımız da bu yüzden zorlanıyor. Liseli aşk hikayesi çerezlik olsa da ben beğendim, 2. sezon için tarafımı seçtim 🙂

Love Alarm Yorum ve Replikleri

Love Alarm 1. bölümü ile lisede geçen bir gençlik dizisi gibi başlıyor, aynı kızdan hoşlanan zengin ve işçi çocuk klişesini içeriyor. Yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen ikilimiz hoşlandıkları kız için ayrı düşüyor, ayrışıyor.

Yalnız yakışıklımız Sun Oh rolündeki Son Kang’ı ilk defa seyrettim ve Jang Ki Young’a benzettim. Başlarda çok havalı burnundan kıl aldırmayan beyimiz, arkadaşının hoşlandığı kızı görünce kıskanıyor, birkaç sefer etrafında dolaşıyor. Sonra birden kızımızı deli gibi sevmeye başlıyor. Bu geçişi çok hızlı yapmışlar ben Sun Oh daki bu değişime inanamadım. Sevgisini başlarda Hye Young’u kıskanmasından saydım.

Zavallım Hye Young, sevgilisi var diye Kim Jojo’dan uzak duruyor ondan hoşlandığını kendine bile itiraf edemiyor. Kızı arkadaşına kaptırıyor. Peki Kim Jojo’ya ne demeli o kadar temkinli kız ilk günden birini nasıl öper insan şaşırıyor? Hele Sun Oh’un pişkin pişkin arkadaşına Kim Jo Jo’ yu öptüm itirafı acıtıyor.

Oyun gibi başlayan ilişki birden derinleşiyor, arkadaşına olan bağlılığını Sun Oh Kim JoJo’a aktarıyor. Ancak itiraf edelim güzel seviyor. İlişki boyunca bir yanlış yapmıyor. Çiftimiz birbirine yakışıyor. Ama sonrası bildik ayrı dünyaların insanıyız hikayesi, çiftimizin istemeden birbirlerinden ayrı düşmesi..

Kim Jojo’nun aile açısından da hüzünlü bir hikayesi var, zorlu bir hayatı var. Sun Oh’a da zorluk çıkarttığını görünce korkuyor ve geri adım atıp ilişkiyi bitiriyor. Pek mantıklı olmamış bu ayrılma hikayesi . Yeşilçam da bile en azından fedakarlığın nedenleri güzel açıklanırdı ama burada yapamamışlar, çoçukluğa bağlamışlar. Hye Young tarafında olan ben bile üzüldüm Sun Oh’a:) Neyse efendim takılmıyoruz, 4 yıl sonrasına geçiyoruz.

4 yılda Joalarm almış başını yürümüş tabi, insanlar alarmları çalmadığı için intiharı bile düşünür olmuş. Düğünlerde çiftler artık sorgulanır olmuş. Ne garip dünya. Ben en çok Sun Oh’nun bu Joalarm’a takılmasına sinir oldum sürekli çaldıralım aşkımızı kanıtlayalım havası çok komikti. Kendi alarmının sevdiği tarafından çalınmaması büyük bir ceza oldu. Biraz Joalarmı göstermek için yaptıkları belli olsa da olmamış bu tavır.

4 yıl sonrasının Hye Young’u ise bir dönüyor pir dönüyor, bu Love alarm klişesini söndürüyor. Eski zaman flörtlerine dem vurması, Kim Jojo’yu mutlu etmeye çalışması çok romantikti. O da gerçi alarmını çaldırayım havasına girdi sonrasında ama dizinin devamı için gerekliydi.

Sun Oh’un kız arkadaşı çok tatlıydı. Nitekim finalde dörtlümüz buluştu, işler iyice karıştı. 2. sezonun tarihi hakkında resmi bir açıklama şuan itibariyle görmedim. Bakalım kalkan devre dışı kaldığında Jojo kimin aşkını çınlatacak, yoksa çınlayan dünyada yalnız mı yaşayacak?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: