Your Honor Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

25 Temmuzda yayın hayatına başlayan Your Honor, ikiz kardeşlerin hayatlarını değişmesini konu edinen hukuk temalı yeni Kore dizimiz. Yarım saatlik bölümlerle 40 bölüm olması planlanan dizide; tamamen farklı hayatlar süren ikiz kardeşlerden birisinin kaybolması sonucu gelişen olaylar anlatılıyor.

Your Honor konusuna daha detaylı bakacak olursak, Han Soo-Ho hayatı boyunca hep başarılı olmuş prensip sahibi bir hakim olarak yaşamına devam etmektedir. İkizi Han Kang-Ho ise hakim kardeşinin aksine 6 farklı suçtan hüküm giymiş  sürekli hapse girip çıkan bir sabıkalıdır.  Han Soo-Ho’nun bir gün aniden kaybolmasıyla ikizi Kang-Ho onun yerine geçerek onun gibi yaşamaya başlar ve olaylar gelişir.

Your Honor oyuncuları arasında ikizlerimize Yoon Si-Yoon hayat veriyor. En son Grand Prince’de  ciddi bir prens olmaya çalışan  Yoon Si-Yoon’a buradaki uçarı sabıkalı Kang-Ho rolü oldukça yakışmış. Yoon Si-Yoon’a ise stajyer savcı rolünde olan  Lee Yoo-Young eşlik ediyor. Mini dizi  You Drive Me Crazy‘de başarılı bulduğum Lee Yoo-Young’u uzun soluklu bir yapımda görmek beni oldukça memnun etti. İkinci kadın rolünde ise HELLOVENUS grubu üyelerinden Nara kendine yer buluyor. Yine yazdığım  şu yazıda belirttiğim bir Kpop idol vakası daha yaşıyoruz 🙂

Dear Judge ismiyle de anılan dizimiz, aynı kadere sahip olarak doğmuş olmalarına rağmen hayatları tamamen farklı yönlerde ilerlemiş olan ikizlerin hayatlarına odaklanıyor. Bu değişimde annenin payının da olduğunu görerek kardeşler arasındaki mücadeleye de şahit oluyoruz. Orjinal konu yakalamak ya da terş köşe yapmak adına kullanılan ikiz hikayelerini sevmesem de Korelilerin bu hikayeleri iyi kullandıklarını biliyoruz. En son I Have A Lover‘da birbirlerinin yerine geçen ikiz kardeşlerin hikayeleri beni oldukça etkilemişti. Your Honur da umarım onun kadar başarılı bir yapım olur ve gerek hukuk türünde gerekse ikiz hikayelerinde adından söz ettiren bir Kore dizisi olarak hafızalarımızda yer edinir. Takipteyiz efendim:)

 

 

2 Replies to “Your Honor Konusu-2018 Kore Dizileri”

  1. minihanok dedi ki:

    İzledikten sonra fikriniz nedir? Ben çok beğendim, hukuk temalı kaliteli bir diziydi:) Elinize sağlık::):)

    • admin dedi ki:

      Maalesef ki bitirmedim daha, şu ara yetişemiyorum Kore dizileri trafiğine:) Ama ilk iki bölümünü beğenmiştim, eğlenceli bir diziye benziyordu. Listemde önlere kaydıracağım inş, teşekkür ederim yorumunuz için. Muhabbetle 🌿🌿🌿

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: