Your House Helper Konusu- 2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

4 Temmuzda yayın hayatına başlayan Your House Helper yarım saatlik bölümler halinde  yayınlanıp 32 bölümde tamamlanması planlanan 2018 Kore dizilerinden. Dangshinui House Helper adlı webtoondan uyarlanacak olan yapım, evlere yardımcı olarak çalışmaya giden gizemli bir adamın hikayesine odaklanıyor. Temizlik, yemek; alışveriş, bebek bakıcılığı hatta ütü dahil pek çok işi ustalıkla yapan bu adamın ev işleri ile arası pek de olmayan kadın müşterileri ile olan maceraları Your House Helper da eğlenceli bir şekilde anlatılıyor.

Your House Helper konusuna biraz daha detaylı bakacak olursak; Kim Ji-Woon varlıklı bir aileye sahip rahat bir yaşam sürerken, birden her şeyi geride bırakarak ailesi ile iletişimi koparır. Bundan sonra evlere yardımcı olarak giderek hayatını kazanmaya başlayacaktır.Kim Ji-Woon’un müşterilerinden birisi olacak olan  Lim Da-Young ise henüz stajyer pozisyonunda çalışan yalnız yaşayan bir kadındır.Yoğunluktan evini temizlemeye vakit bulamayan Lim Da-Young’ un erkek  yardımcımıza ihtiyaç duymasıyla ikilimizin hikayesi başlar; olaylar karışır.

Your House Helper oyuncuları arasında yetenekli yardımcımız Kim Ji-Woon’ u  Ha Seok-Jin canlandırıyor. En son A Poem A Day’da konuk oyuncu olarak seyrettiğim Ha Seok-Jin’ e önlüğün pek bir yakıştığını söylemek isterim:) Dağınık seven kızımız  Lim Da-Young’u ise WJSN (Cosmic Girls) üyelerinden Bona’nın oynadığını görüyoruz. Daha önce hiçbir yapım da seyretmediğim Bona’nın 95 doğumlu bir şarkıcı olmasına rağmen Your House Helper’da rolüne yakıştığını görüyoruz. Yan rollerde ise Go Won-Hee ile Lee Ji-Hoon yer almakta.

Dizide aynı zamanda uzun yıllardır birbirlerini tanıyan kız arkadaş gurubunun da hikayesini seyredebileceğiz. Dizinin ilerleyen bölümlerinde bu birbirinden farklı karakterlere sahip olan kız arkadaşların zamanla arkadaşlıklarının sınanacağı anlaşılıyor. Webtoondan uyarlama olması sebebiyle de yapımın senaryo konusunda sıkıntı çekmeyeceğini düşünüyorum.

Farklı konusu; yeni oyuncuları ile şahsımı ümitlendiren  Your House Helper’ı  taze bir tat arayan bünyelere tavsiye ediyorum.Temizlik sahnelerinden ben oldukça keyif aldım, yetenekli yardımcımız temizledikçe ferahladım. Temizliğe yaklaşımınız Your House Helper ile değişecek efendim 🙂 Keyifli seyirler …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: