Fantastik Dünyadan En İyi Romantik Kore Dizileri

Öneriler

Written by:

Korelilerin en iyi yaptığı işlerden birisi; fantastik konuları günümüz dünyasına uyarlayarak masal tadında romantik komediler kurgulaması. Benim en sevdiğim kore dizisi türlerinden birisi olan bu yapımlar; güldürmesini de hüzünlendirmesini de ustaca başarıyor. En iyi kore dizileri de bu doğaüstü yapımları anlatan fantastik konulardan çıkıyor haliyle.Bugün de sizlere en beğendiğim farklı konuları ile dikkat çeken bu romantik dizileri listeleyeceğim. Romantik Kore dizileri önerileri arasında ilk sıralarda yer alan bu yapımlardan seyretmedikleriniz varsa türü seviyorsanız bir an evvel başlamanızı öneririm.

 

11. The Legend Of The Blue Sea(2017)

Bir deniz kızı hikayesi olan Legend Of The Blu Sea dizisi ;  Lee Min Ho ve Ji Hyun gibi iki büyük oyuncunun biraraya getirilmesi ile seyirciler arasında büyük beklenti oluşturdu. Lakin yorumlara bakıldığında pek de beklentiyi karşılamamış olduğu görülüyor. Ben keyif aldığımı söyleyebilirim. Özellikle ilk bölümleri oldukça eğlenceliydi; görsel açıdan da  tam bir şölendi.  Son on bölümde maalesef ki aynı tempoyu devam ettiremeseler de farklı kurgusu ile göz doldurdu.  Deniz kızının bir dolandırıcıya duyduğu saf aşkı eminim sizi de etkileyecektir.

 

10.Strong Woman Do Bong Soon (2017)

Bu diziyi tek kelime kelime ile tarif et derseniz bu kelime ‘Sevimli ‘olurdu istinasız. Gerçekten; oyuncuları olsun, konusu olsun her yerinden minnoşluk akan çerezlik tatlı bir dizi Strong Woman Do Bong Soon. Öyle ahım şahım bir konusu yok; ama keyifle seyrediyorsunuz. Kafanızı boşaltmak isteyip şöyle eğlenceli bir dizi bulsam diyorsanız; bu diziye başlayın derim.

 

9. Witch’s Love (2018)

12 bölümünü de bir çırpıda bitirdiğim Witch’s Love 2018’in en sevimli, şeker mi şeker Kore dizilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Daha ilk bölümden kalbimi çalan dizi, farklı konusu ile bilim-kurgu literatürüne pek bir şey kazandırmasa da, tek bir şeyi çok iyi öğretiyor.  Cadılar da sever efendim, hem de nasıl sever. Finalin aceleye getirilip, pek çok Kore dizisinde olduğu gibi her şeyin son on dakikada çözüldüğünü kafaya takmazsanız,keyifle biterebileceğiniz bir yapım Witch’s Love. Detaylar şu yazıda.

 

8.My Love From The Star (2013)

Yıldızlardan gelen uzaylı misafirimiz ile zorlu bir hayatı olan oyuncu starımızın garip aşkı eminim sizleri de yakalayacaktır. İyi oyunculardan oluşan kadrosuyla göz dolduran yapım, unutulmayacak fantastik romantik kore dizilerinden.

 

7.Go Back Couple(2017)

Evlilikleri biten bir çiftin mucizevi bir şekilde 20 yaşlarına geri dönmelerini konu alan dizi; ders aldığım her bölümünü neredeyse ağlayarak seyrettiğim bir dizi oldu. 12 bölüm oldukça kısaydı, keşke biraz daha uzatsalardı lakin doyurucu; sevdiklerinizi kıymetini bir daha anlayacağınız bu diziyi kaçırmayın derim.Dizi ile ilgili detaylı yorumuma bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

 

6.Moon Lovers : Scarlet Heart Ryeo(2016)

Moon Lovers benim geç keşfettiğim 2016 yılında yayınlanmış tarihi bir Kore dizisi. Tam tarihi demek de doğru olmaz sanırım çünkü içinde günümüzden geçmiş zamana yolculuk eden bir kızımızı barındırıyor. Dizi ile ilgili detaylı yorumlarıma şu yazıdan ulaşabilirsiniz

 

5.Oh My Ghostes(2015)

Park Bo Young- Jo Jung Sunk’un muhteşem oyunculuklarıyla bezenmiş bir hayalet hikayesi Oh My Ghostes. Bu ikiliyi oldukça yakıştırdım için büyük bir keyifle seyrettim. Hayalet hikayelerine sıklıkla rastladığımız kore dizilerinde Oh My Ghostes eğlenceli hikayesiyle bir adım daha öne çıkıyor. Kaçırmayın derim.

 

4.Master’s Sun(2013)

Yine bir hayalet hikayesi olan Master’s Sun su gibi akan, sürekleyici içinde muhteşem bir aşk hikayesini de barındıran dizimiz. Bütün hayatı boyunca hayaletler görerek korku dolu bir hayat yaşayan kızımızın, elini tuttuğunda  hayaletleri görmesini engelleyen bir adamla tanışması ile  başlıyor.Nasıl bir çaresizlikle adama yapıştığını tahmin edersiniz. Yer yer korktuğumu da hatırlıyorum diziyi izlerken lakin romantik kısımları da oldukça hoştu yapımın.

 

3.Secret Garden(2010)

Benim ilk seyrettiğim kore dizisi olması hasebiyle özel bir yeri olan Secret Garden, önemli romantik kore dizilerinden. Bedenleri değişen  iki karakterin trajikomik hikayesini hayranlıkla seyredeceksiniz.

 

2.My Girlfriend Is A Gumiho(2010)

Listemizin ikinci sırasında açıp açıp seyrettiğim sevimlilik ötesi dizimiz  My Girlfriend Is A Gumiho. yer alıyor. Shin Min-a’nın gumiho halleri ;Lee Seung Gi’nin kızımızdan kaçış sahneleri hala unutulmazlar arasında. Soundtracki de oldukça güzeldir.

 

1.Goblin

Ve tabi ki listenin başında her listenin ilk sırasında yer almayı hak eden efsane dizimiz Goblin var. Goblin sadece 2017 ‘in  en iyi kore dizisi değil tüm zamanların belki de en iyi kore dizisi olabilir. Gong Yoo’ya hayran olan beni bu yapım bir  daha aşık ettirmiştir. Kanada’daki sahneleri; goblin ile ölüm meleğinin ikili sohbetleri; çay evinden geçen yolcuların hikayeleri daha sayamadığım birçok güzellikler bu dizinin her karesinde yer alıyor.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: