Kore Dizi Önerileri 2018- Yeni Başlayacak Kore Dizileri Rehberi

Kore Dizileri

Written by:

2018 yılında farklı türlerden pek çok sayıda Kore dizisi yayınlanmaya başladı.İşte bu dizi karmaşasında peki ama hangi Kore dizisi daha güzel; hangi dizi tam benim aradığıma göre sorularını soruyorsanız; hazırladığım bu liste tam da ihtiyacınızı karşılayacak türden. Gelecek günlerde yayın hayatına başlayacak diziler ile seyretmeye başladığım dizilerin detaylı yorumlarını yazdığım yazıları aşağıda bulabilirsiniz. Seyrettiğim 2018 Güney Kore Dizilerinden en iyilerini listelediğim; 2018’in En İyi Kore Dizileri yazıma  şuradan ulaşabilir, 2019 Kore Dizi Önerilerine buradan bakabilirsiniz.

2018’de Yayınlanan Kore Dizileri Listesi

1.Rich Family’s Son

Rich Family’s Son 25 Martta yayın hayatına başlayan 100 bölümlük bir aile dizisi. Yüz bölüm olması sizi korkutmasın bölüm uzunlukları yarım saate olarak ayarlanmış. Bu yüzden dizimizin 50 bölüm olduğunu söyleyebiliriz. Rich Family’s Son konusu itibariyle iki kalabalık ailenin hikayelerini ele alıyor. Detaylar ise  şu yazımda.

2.Come And Hug Me

16 Mayısda yayın hayatına başlayan dizi; Jang Ki Young’un ilk başrolü olduğundan merak uyandırıyor. Dizi ile ilgili detaylara şu yazımdan ulaşabilirsiniz.

3. Lawless Lawyer

12 Mayısda yayın hayatına başlayan  dizimiz; hukuk alanında aksiyon dolu sahneleri ile farklılık yaratacak gibi duruyor. Lee Jon Gi’nin  başrolde olması da cabası.Dizi ile ilgili detaylara şu yazımdan ulaşabilirsiniz.

4.Sketch

Sketch,  aksiyon ve gizemin bir arada yer alacağı yeni Bi Rain dizisi.  Fantastik ögelerin de bulunduğu Sketch konusu itibariyle, geleceği öngörürebilme yeteneği olan bir dedektifin etrafında gelişen olayları anlatmaya çalışacak. While You were Sleepping tadında olacağa benzeyen yapımın fragmanları türü seven Koreseverleri heyecanlandırmışa benziyor. Detaylara şu yazımdan ulaşabilirsiniz.

5.Life On Mars

9 Haziranda yayın hayatına başlayan Life On Mars dizisi, fantastik, gizem ve polisiye türlerinde aynı adla 2006 yılında yayınlanmış olan BBC dizisinin uyarlaması. Zaman yolculuğu temalı dizimiz ana karakterimizin bir kaza geçirmesi sonucu kendini birden 1988 yılında bulmasını konu ediniyor. Detaylı bilgi şu yazımdadır.

6.The Undateables 

23 Mayısta yayın hayatına başlayan The Undateables  32 bölüm olması planlanan kadın-erkek ilişkileri üzerine kurulu 2018 yapımı Kore dizilerimizden. The Undateables  kadın ve erkek tabiatının farklı olduğunu öne sürerek; bu farklılıkları ilişkiler düzeyinde  eğlenceli bir şekilde seyirciye aktarmayı planlıyor. Dizi ile ilgili detaylar şu yazımdadır.

7. Miss Hammurabi

21 Mayısta yayın hayatına başlayan Miss Hammurabi hukuk temalı 2018 Kore dizilerinden. Bu sene de adalet konusu üzerine pek çok dizi seyredeceğimizin göstergesi. Bu kez diğer yapımlardan farklı olarak Miss Hammurabi bize savcı ve avukatlar yerine  hakimlerin gözünden hukuk düzenine tanıklık etmeyi vaadediyor. Aynı adlı romandan uyarlama olan dizimiz, mesleğinin başında olan üç genç hakimin karşılaştıkları olayları konu ediniyor.Detaylar şu yazımdadır.

8.Are You Human?

4 Haziranda yayın hayatına başlayan Are You Human? yeni nesil robot   temalı Kore dizilerinden. Are You Human? konusuna bakacak olursak; yapay zeka alanında ünlü bilim insanlarından olan Kim Sung-Ryoung oğlu ve eşi ile mutlu bir yaşam sürerken; eşinin ani ölümü ile birlikte bir anda oğlu da elinden alınır. Oğlu Nam Shin’in yokluğuna dayanamayan annemiz yeteneklerini kullanarak ; oğluna tıpatıp benzeyen insansı bir robot üretir. Gerçek oğlunun bir kaza sonucu komaya  girmesi sonucunda ise, robot Nam shin; gerçek hayattaki Nam Shin’in yerini alacaktır. Dizi ile ilgili detaylara şu yazımdan ulaşabilirsiniz.

9.Goodbye to Goodbye 

Goodbye to Goodbye 26 Mayısta yayın hayatına başlayıp; yarım saatlik parçalarla 40 bölüm olması planlanan romantik; dram türünde yepyeni Kore dizimiz. ‘Yibyuli Ddeonatda’ isimli webtoondan uyarlanan yapımının kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan iki kadının hikayesine odaklandığı görülüyor. Birbirinden habersiz iki kadının kaderin cilvesiyle biraraya gelmesi; ikisinin de hayatlarını tamamen değiştiriyor. Dizi ile ilgili detaylar şu yazımdadır.

10. Mistresses

28 Nisanda yayın hayatına başlayan dizi; aynı adla yayınlanan BBC versiyonu uyarlaması. Karmaşık ilişkiler, aldatma gibi konular etrafında dönen dizi bir cinayete bulaşan dört arkadaşın bu durumdan kendilerini nasıl kurtarmaya çalıştıklarını anlatmaya çalışıyor. Uyarlama olması sebebiyle; tipik Kore dizilerinden farklı olarak cesur sahnelerin oldukça fazla olduğu Mistresses dizisini  hiç sevemedim. Sadece ilk bölümü seyretmeme rağmen devam etmeyi düşünmüyorum. Kimin elinin  kimin cebinde olduğunu merak etsem Amerika dizileri seyretmeyi tercih ederim. Benim gibi bu tip özgür; yüzeysel ilişkilerden hoşlanmayan biriyseniz; diziye hiç başlamamanızı öneririm.

11.Your House Helper

4 Temmuzda yayın hayatına başlayan Your House Helper yarım saatlik bölümler halinde  yayınlanıp 32 bölümde tamamlanması planlanan 2018 Kore dizilerinden. Dangshinui House Helper adlı webtoondan uyarlanacak olan yapım, evlere yardımcı olarak çalışmaya giden gizemli bir adamın hikayesine odaklanıyor. Temizlik, yemek; alışveriş, bebek bakıcılığı hatta ütü dahil pek çok işi ustalıkla yapan bu adamın ev işleri ile arası pek de olmayan kadın müşterileri ile olan maceraları Your House Helper da eğlenceli bir şekilde ele alınıyor. Konusu ile ilgili detaylara şu yazıdan göz geçirebilirsiniz.

12. Let Me Introduce Her

14 Temmuzda yayın hayatına başlayan Let Me Introduce Her dram ve gizem kategorilerinde yer alan hafıza kaybı konusunu içerisinde görebileceğimiz yepyeni bir Kore Dizisi. About That Woman  adı ile de anılan dizimiz sırlarla dolu olan bir kadının yeni bir yüze sahip olmak için yaptırdığı plastik cerrahi müdahalesi sırasında hafızasını kaybetmesini konu ediniyor.Detaylar şu yazımdadır.

13. Let’s Eat 3

16 Temmuzda yayın hayatına başlayan Let’s Eat 3, Kore dizilerinde pek de alışık olmadığımız şekilde  3. Sezonu  ile  Let’s Eat dizisinin devam serisi olarak karşımıza çıkıyor.  İlk sezonu 2013 yılında yayınlanan dizininin, ikinci sezonu ise 2015 yılında seyirci ile buluşmuştu. Gurme olan Koo Dae-Young’un yemek maceralarının devam edeceği dizide; 3. sezonda hikaye bizleri bu kez  Koo Dae-Young’un üniversite yıllarına doğru götürecek.Dizi ile ilgili detaylar şu yazımdadır. 

14. Your Honor

25 Temmuzda yayın hayatına başlayan Your Honor, ikiz kardeşlerin hayatlarını değişmesini konu edinen hukuk temalı yeni Kore dizimiz. Yarım saatlik bölümlerle 40 bölüm olması planlanan dizide; tamamen farklı hayatlar süren ikiz kardeşlerden birisinin kaybolması sonucu gelişen olaylar anlatılıyor. Dizi ile ilgili detaylar şu yazımdadır.

15.Thirty But Seventeen

23 Temmuzda yayın hayatına başlayan Thirty But Seventeen romantik komedi türünde yarım saatlik kısımlar halinde 40 bölüm olması planlanan yeni Kore Dizilerinden. Still 17 ismiyle de anılan dizimiz, 17 yaşındayken geçirdiği trafik kazası sonucunda 13 yıl boyunca komada kalan bir kadının, bir gün aniden uyanmasının ardından gelişen olayları anlatıyor. Detaylar şu yazımdadır.

16.Time

25 Temmuzda yayın hayatına başlayan Time; yakın zaman içerisinde öleceğini öğrenen zengin bir adamın hayatındaki pişmanlıklarını telafi etme uğraşını konu ediniyor.  Yarım saatlik bölümlerle 32 bölüm olması planlanan dizi; hiçbir şeyi umursamayan kibirli bir gencin ölümün soğuk yüzüyle karşılaşması sonucunda yaşadığı karakter değişimini çarpıcı bir senaryoyla aktarmayı planlıyor.Time konusu ve oyuncuları hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

17.My ID Is Gangnam Beauty 

27 Temmuzda yayın hayatına başlayan My ID Is Gangnam Beauty  romantik komedi, gençlik kategorilerinde yer alan yeni Kore Dizilerinden. ”Nae IDneun Gangnammiin” adlı webtoondan uyarlanan dizide, hayatı boyunca çirkin olarak aşağılanmaktan sıkılmış bir genç kızın üniversiteye başlayacağı sırada estetik ameliyatı yaptırarak yüzünü tamamen değiştirmesi sonucu yaşadıklarını konu ediniyor.Detaylar şu yazımdadır.

18. Life

23 Temmuzda yayın hayatına başlayan Life; medikal ve dram türlerinde 16 bölüm olması planlanan yepyeni bir Kore Dizisi. Ölüm kalım mücadelesinde hastane personelinin  karşılaştıkları zorlu durumları anlatan dizi, aynı zamanda yöneticiler ile sağlık personeli arasındaki görüş farklılıklarını da konu ediniyor.Life konusu ile ilgili detaylı bilgilere şu yazımdan ulaşabilirsiniz.

19. Familiar Wife

1 Ağustosta yayın hayatına başlayan Familiar Wife, zaman yolculuğu konusunu içeren yepyeni romantik komedi türündeki Kore dizilerinden.  Hayatında mutlu olmayan evli bir adamın,bir mucize eseri  kendini  geçmişte bulduğunda hayatını yeniden gözden geçirmesini trajikomik bir dille anlatmayı planlıyor. Dizi ile ilgili detaylar şu yazıdadır.

20.Voice 2

11 Ağustosta yayın hayatına başlayan Voice 2, aynı adla 2017 yılında yayınlanmış polisiye türündeki dizinin ikinci sezonu olarak karşımıza çıkıyor. 112 acil çağrı merkezi ekibinin kurbanları kurtarma mücadelesine odaklanan dizi aynı zamanda bir seri katil hikayesini de içerisinde barındırıyor. Voice 2 konu yazısı şuradadır.

21.Lovely Horribly

13 Ağustosta yayın hayatına başlayan Lovely Horribly kaderleri birbirine bağlı bir adam ile bir kadının hikayesini konu edinen yeni Kore dizilerinden. Fantastik içeriğiyle dikkat çeken dizi aynı gün doğan iki insanın farklı hikayesini yarım saatlik kısımlarla 32 bölümde anlatmayı planlıyor. Dizi ile ilgili detaylara şu yazıdan ulaşabilirsiniz.

22.Risky Romance

23 Temmuzda yayın hayatına başlayan Risky Romance,  yarım saatlik kısımlarla 32 bölüm olması planlanan medikal türünde yeni Kore dizilerinden. Farklı uzmanlık alanlarına sahip iki doktor arasında zamanla gelişen romantik ilişkiyi konu ediniyor. Konu yazısı şuradadır.

23. Hide And Seek

25 Ağustosta yayın hayatına başlayan Hide And Seek, dram kategorisinde yer alan yeni Kore dizilerinden. Yarım saatlik kısımlar ile 40 bölüm olması planlanan dizi, kaderleri birbirine bağlı iki kadının sırlarla dolu hikayesine odaklanıyor.Dizi ile ilgili detaylara şu yazıdan ulaşabilirsiniz.

24. Devilish Joy

5 Eylülde yayın hayatına başlayan Devilish Joy, Korelilerin pek sevdiği hafıza kaybı konusunu içeren 16 bölümlük yeni Kore dizilerinden. 50 İlk Öpücük  filmini andıran yapım, geçirdiği kaza sonucunda bir gün önce olanları hatırlayamayan bir adamın hikayesini anlatıyor. Detaylı konu yazısı şuradadır.

25. The Ghost Detective

5 Eylülde yayın hayatına başlayan The Ghost Detective  hayalet içerikli konusu ile dikkat çeken fantastik türündeki yeni Kore dizilerinden. Gizem ve gerilimin bir arada yer alacağı dizide, Sherlock tarzı özel çalışan bir dedektifin karşılaştığı gizemli vakaları kendi yöntemleri ile  çözmeye çalışmasını anlatılıyor. The Ghost Detective konusu ile ilgili detaylara şu yazıdan ulaşabilirsiniz.

26.100 Days My Prince 

10 Eylülde yayın hayatına başlayan 100 Days My Prince 16 bölüm olması planlanan yeni tarihi Kore dizilerinden. Yer yer romantik komedinin de içerisinde yer alacağı yapımda, geçirdiği bir kaza sonrasında hafızasını kaybeden bir veilaht prensin saray dışında yaşadıkları anlatılıyor. Detaylar ise şu yazıdadır.

 

27. The Guest

12 Eylülde yayın hayatına başlayan The Guest 16 bölüm olması planlanan yeni Kore dizilerinden. Korku ve gerilim türleri arasında yer alan yapım, gizemli olayları çözmeye çalışan psişik, rahip ve dedektiften oluşan bir ekibin maceralarını konu ediniyor. Detaylar şu yazıdadır. 

28.The Player

29 Eylülde yayın hayatına başlayan The Player,  14 bölüm olması planlanan suç-aksiyon türünde yeni Kore dizilerinden. Zenginleri dolandırmak için güçlerini birleştiren dört kişinin hikayesine odaklanan yapım, seyredilmesi zevkli olan Kore dizileri arasında kendine yer buluyor. Dizi ile ilgili detaylı bilgiye şu yazıdan ulaşabilirsiniz.

29. Where Stars Land 

1 Ekimde yayın hayatına başlayan Where Stars Land 35 dakikalık kısımlar ile 40 bölüm olması planlanan yeni Kore dizilerinden. Dram ve romantizmin bir arada yer aldığı dizide havalimanında çalışan bir grup insanın hikayesi anlatılıyor. Dizi ile ilgili detaylar şu yazıdadır.

30.Room No.9 

6 Ekimde yayın hayatına başlayan Room No.9 fantastik konusu ile dikkat çeken yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide birbirine düşman olan iki kadının bedenlerinin yer değiştirmesi sonucunda yaşananlar konu ediniliyor. Dizin konusuna daha detaylı ela aldığım yazı şuradadır.

31. Miss Ma Nemesis

6 Ekimde yayın hayatına başlayan Miss Ma Nemesis 35 dakikalık kısımlarla 40 bölüm olması planlanan yeni Kore dizilerinden. Agatha Christie’nin yazdığı  “Miss Marple” romanından uyarlanan dizimiz,  kendi kızını öldürmek ile suçlanan bir kadının masumiyetini kanıtlamaya çalışmasını konu ediniyor. Ayrıntılar şuradadır.

32. When Time Stopped

24 Ekimde yayın hayatına başlayan When Time Stopped 12 bölüm olması planlanan fantastik türündeki yeni Kore dizilerinden. Farklı konusu ile dikkate çeken dizimiz, zamanı durdurabilme yeteneğine sahip bir adam ile hayata tutunmaya çalışan sıradan bir kadının yollarının kesişmesini konu ediniyor. Detaylı yazıya şuradan ulaşabilirsiniz.

33.Fluttering Warning

31 Ekimde yayın hayatına başlayan Fluttering Warning sevilen oyuncu Yoon Eun-Hye’i başrolünde seyretme şansını yakalayabileceğimiz yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan Fluttering Warning dizisinde ünlü bir oyucunun adının bir skandala karışması sonucunda yapmak zorunda  kaldığı sahte aşk sözleşmesinin hikayesi konu ediniliyor. Detaylar şu yazıdadır.

34.Twelve Nights

12 Ekimde yayın hayatına başlayan Twelve Nights, 12 bölüm olması planlanan yeni Kore dizilerinden.12 Nights dizisinde genel olarak;  2010, 2015 ve 2018 yıllarında yaptıkları 3 farklı seyahatte toplamda 12 gece geçiren iki kişinin aralarındaki aşk hikayesi anlatılıyor. Konu ile ilgili ayrıntılar şu yazıdadır.

35. Matrimonial Chaos

8 Ekimde yayın hayatına başlayan Matrimonial Chaos, yarım saatlik kısımlarla 32 bölüm olması planlanan yeni Kore dizilerinden. The Best Divorce adı ile de anılan dizide, boşanmanın eşiğine gelmiş 3 yıllık evli bir çiftin hikayesi anlatılıyor. Detaylar için şu yazıya gidiniz.

36.Children Of Nobody 

21 Kasımda yayın hayatına başlayan Children Of Nobody 35 dakikalık kısımlar ile 32 bölüm olması planlanan  yeni Kore dizilerinden.Dram ve gizem kategorilerinde yer alan Children Of Nobody karıştığı bir kaza sorasında hayatı alt üst olan bir kadının etrafında gelişen gizemli olayları anlatmaktadır. Detaylar şuradadır. 

37.The Last Empress

21 Kasımda yayın hayatına başlayan The Last Empress 35 dakikalık kısımlar ile 48 bölüm olması planlanan saray entrikaları dolu yeni Kore dizilerinden. The Last Empress dizisinde konu olarak  Kore İmparatorluğunun varlığını sürdürdüğü alternatif bir dünyada kraliçe olan sıradan bir kadının hikayesi anlatılıyor. Detaylar şu yazıdadır. 

38.Tale Of Fairy

5 Kasımda yayın hayatına başlayan Tale Of Fairy 16 bölüm olması planlanan fantastik türündeki yeni Kore dizilerinden. Mama Fairy and The Woodcutter ismi ile de anılan dizimiz, bir peri ile bir insan arasındaki mucizevi aşkı konu ediniyor. Detaylar buradan ulaşabilirsiniz.

39.Sky Castle

23 Kasımda yayın hayatına başlayan Sky Castle, dram ve aile kategorilerinde kendine yer bulan yeni Kore dizilerinden. Alıştığımız gibi bir saatlik kısımlar ile 20 bölüm olması planlanan dizi, çocuklarının gelecekleri için kendilerini paralayan dört kadının hikayelerine odaklanıyor. Detaylar şu yazıdadır.

40.A Pledge To God

24 Kasımda yayın hayatına başlayan A Pledge To God, yarım saatlik kısımlarla 48 bölüm olması planlanan yeni Kore Dizilerinden. A Promise with the God ismi ile de anılan dizimiz, ölmek üzere olan çocuklarını kurtarmak için bir araya gelmek zorunda olan boşanmış bir çiftin hikayesine odaklanıyor. Detaylara şu yazımdan ulaşabilirsiniz.

41.Encounter

28 Kasımda yayın hayatına başlayan Encounter, 16 bölüm olması planlanan yeni Kore dizilerinden. Farklı dünyalarda yaşayan bir kadın ile bir erkeğin tesadüfen tanışmaları sonucunda değişen hayatlarını konu edinen dizi, romantik ve dram türlerinde yer alıyor. Detaylar şuradadır.

42.Memories of the Alhambra

1 Aralıkta yayın hayatına başlayan  Memories of the Alhambra,  Hyun Bin ve Park Shin-Hye’yi  bir araya getiren yeni Kore dizilerinden.  Oyun dünyası ile ilgili farklı bir konuya sahip olan dizide  önemli sahneler, İspanya’nın Granada şehrinde geçerken, Memories of the Alhambra gerek kadrosu gerek de konusu itibari ile 2018’in son aylarının en iddialı yapımlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Detaylar şu yazıdadır.

43.My Strange Hero

10 Aralıkta yayın hayatına başlayan My Strange Hero, yarım saatlik kısımlar ile 32 bölüm olması planlanan 2018’in son Kore dizilerinden. Lise hayatında yaşanan pişmanlıkları konu edinen dizi Bok-Su’s Back ismi ile de anılıyor. Detaylara şu yazıdan ulaşabilirsiniz.

 Bitirdiğim Diziler 2018

1.Radio Romance

Radio Romance 2018 yılında yayınlanan yeni nesil  baş rollerimizin yer aldığı sevimli bir Kore dizisi. Entrikası olmayan, seyirciyi fazla yormayıp duygulara odaklanan 16 bölümlük bir seyirlik. Ben beğendiğimi söyleyebilirim. Özellikle genç oyuncu olarak pek çok dramalarda kendine yer bulan sevimli kızımız Kim So-hyun’ un baş rolde olması beni oldukça sevindirdi.Fazla bir beklentiye girmeden, boş zamanı olanların seyretmelerini tavsiye ederek ayrıntılı konu ve yorum sayfama sizleri davet ediyorum.

2.Live

Live dizisini tek kelime ile tarif et derseniz, zordur polis olmak derim. Polis olmanın ne denli mücadele gerektiren; zorlayıcı ve bir o kadar da kutsal bir meslek olduğunu ustaca anlatan güzel bir yapımdı Live. Tamamlanan 18 bölümü ile sizleri bekleyen Live konusu ve oyuncuları ile ilgili bilgi şu yazımda olup; seyredenler için detaylı bir yazıyı da şurada paylaştım.

3. Grand Prince

3 Martta yayın hayatına başlayan dizimiz; 20 bölümlük tarihi bir Kore dizisi. Taht için mücadele eden iki kardeşin arasında kalan kızımızın hikayesine odaklanan dizi ile ilgili detayları şu yazımdan okuyabilirsiniz. İki kardeş arasında savaşı anlatan Grand Prince ilk bölümleri ile hayal kırıklığı yaratsa da; sonraki bölümlerde toparlanıyor hikaye. Başta bir bırakmayı düşünsemde devam ettikçe keyif aldığımı söyleyebilirim diziden. Özellikle tarihi kore dizileri sevenlerinde beklentilerini düşük tuttuklarında keyifle Grand Prince izleyeceklerini söyleyebilirim.Yorumlarım şu yazıdadır.

4. A Poem A Day

A Poem A Day dizisinde denildiği gibi; ‘Bu dünyada hala şiirlerin harikulade hikayeler içerdiğine inanan eski moda insanlar var.’ Eğer sizde onlardan biriyseniz;eminim bu diziyi çok seveceksiniz.26 Martta yayın hayatına başlayan dizi, hastane ortamında geçen; oldukça eğlenceli; romantik bir Kore Dizisi. 16 bölümünü de bitirdiğim  dizi için yazdığım A poem A Day Dizisine Başlamalı mıyız yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Eğer seyrettiyseniz şiir dolu yorum yazıma davet ediyorum sizleri.

5. Pretty Sister Who Buys Me Food (Something In The Rain)

30 Martta yayın hayatına başlayan başrollerinde  Son Ye Jin-Jung Hae In’ i bulundurması ile dikkat çeken Something In The Rain’in bu denli  hayal kırıklığı yaratacağını kim akıl edebilirdi. Ne büyük beklenti ile başlamıştım ilk beş altı bölümününden de keyif aldığımı söyleyebilirim lakin sona doğru tutarsızlıkları ile beni çıldırttı. Detaylar için  Çıldırtan Dizi Pretty Noona Who Buys Me Food  başlıklı yorum yazıma bakabilirsiniz. Israrla seyredeceğim konusunu merak ediyorum derseniz de  yazdığım Something In The Rain konusu yazım buradadır.

6. The Miracle We Met

Aile olabilmenin önemini; sevginin kıymetini; iyi niyetin değerini gözler önüne seren absürt mü absürt etkileyici bir Kore dizisi The Miracle We Met. Tüm absürtlüğünün, mantık tanımazlığının aksine sıcacık bir aile hikayesi bırakıyor yanınıza. Zenginliğin, güzelliğin ve kariyerin ötesinin bir gönüle girebilmek olduğunu öğretiyor usulca. Öldüğümüzde bile hatırlanabilmenin sırrını fısıldıyor kulaklarımıza. 2 Nisanda yayın hayatına başlayıp 18 bölümü de tamamlanan The Miracle We Met, Güney Kore’deki reytingleri ile başarıyı yakalayıp 2018’de en çok izlenen kore dizileri arasında yerini aldı.. The Miracle We Met konusu ve oyuncular hakkındaki detaylar şu yazımdadır.  The Miracle We Met yorum ve repliklerimi yazdığım ‘Aile Olmak Mucizedir’ yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

7.Suits

25 Nisanda yayın hayatına başlayan Suits dizisi; hukuk alanında aynı adla 2011 yılından beridir devam eden Amerikan dizisinin bir uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor.  Orjinalindeki başarıyı yakalamak için iki önemli ismi bir araya getiren dizi; 16 bölüm olması sebebiyle pek de doyurucu olmasa da zengin kadrosu; senaryosu ile 2018’in başarılı Kore yapımları arasında kendine yer buluyor.  Suits konusu ve oyuncuları hakkında bilgi  şu yazımda olup, beğenerek seyrettiğim Suits yorumlarına ise bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

8.Rich Man 

2012 yapımı Japon dizisi Rich Man Poor Woman’ın Güney Kore uyarlaması olan Rich Man arada kalmış bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Bilgisayar endüstrisini konu edinen dizi ne tam olarak  son teknolojilerden yola çıkarak ufkumuzu genişletebiliyor ne de iyi bir aşk hikayesi sunarak gönüllerimizi fethediyor. Anlayacağınız Rich Man ne teknolojik ne de romantik. Tüm bu eksikliklere rağmen; Rich Man’ de hikaye yan karakterlerle zenginleştirilip bir de bu karakterlere Korelilerin samimiyeti eklenince keyifli bir seyirlik haline gelmiş. Rich Man  konu ve oyuncuları hakkında  detayları şu yazıdan okuyabilirsiniz. Rich Man yorum yazım ise şuradadır.

9.About Time

İnsanların hayatta kalma sürelerini geri sayım şeklinde  görebilme yeteneğine sahip olan bir kızın;  kendi süresinin bitmesine sayılı günler kala; sayımı durdurabilen bir adam ile karşılaşmasını konu edinen About Time,  ortalamanın bir tık üstüne çıkan yapım olarak karşımıza çıkıyor.  Böylesi iyi bir konunun, iki başarılı oyuncu ile efsaneleşmesini isterdi gönül.  Yine de güzel seven bir Lee Do Ha karakterini barındırdığı için bile seyredilesi bir yapım. Seyretmediyseniz detaylı konu yazısı şuradadır efendim.  About Time yorumları ve replikleri için şu yazıya bakabilirsiniz.

10. Eulachacha Waikiki 

Eulachacha Waikiki konusu itibariyle bir misafirhane işleten üç arkadaşın başına gelen olayları anlatsa da ilerleyen bölümlerde eklenen üç kadının da  hikayeleri diziye renk katıyor. Başlarda birbirlerinden pek de hazzetmeyen bu altılının gitgide sağlamlaşan arkadaşlıklarını görüyorsunuz. Parça parça romantizmin de olduğu dizide kendinizi karakterlerin yaşadıkları absürtlüklere bu kadarı da olmaz derken  bulacaksınız.  2. sezon onayı da alan dizimize şans vererek, çok geçmeden Eulachacha Misafirhanesine uğramanızı tavsiye ediyorum. Detaylı Eulachacha Waikiki yorumları şu yazıdadır.

11.Witch’s Love

12 bölümünü de bir çırpıda bitirdiğim Witch’s Love 2018’in en sevimli, şeker mi şeker Kore dizilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Daha ilk bölümden kalbimi çalan dizi, farklı konusu ile bilim-kurgu literatürüne pek bir şey kazandırmasa da, tek bir şeyi çok iyi öğretiyor.  Cadılar da sever efendim, hem de nasıl sever Dizi ile ilgili detaylı yorum yazım şu yazıda olup meraklılarına diziye bir an evvel başlamalarını öneriyorum.

12.What’s Wrong With Secretary Kim

Romantik komedinin hakkını veren What’s Wrong With Secretary Kim, beklentileri boşa çıkarmayarak karamel tadında tatlı bir aşkı anlatıyor. Tebessümle baktırıyor, hayranlık uyandırıyor. Klişelerle dolu olsa da asla sıkmıyor, kötü sürprizlerle germiyor. Haziran ayında yayın hayatına başlayan  dizimiz; aynı isimli webtoondan uyarlanarak psikopat patron- sekreter ilişkisini konu edinmekte. Sevilen oyuncular Park Seo Joon ile Park Min Young’un başrollerinde yer aldığı dizi ile ilgili detaylı yorum yazıma şuradan ulaşabilirsiniz.

13. Partners For Justice  

2018’de yayınlanan Partner For Justice, adım adım katilin kim olduğunu bize gösteren heyecanlı bir suç dizisi. Savcılık, adli tıp ve emniyet üçlüsünün koordineli çalıştığı dizide,öncelikle otopsi yapılan cesedin nasıl öldüğü tespit edilmeye çalışılıyor, sonrasında cinayetin şüphelileri bir bir sorgulanmaya çekiliyor. Siz de bu arada katilin kim olabileceğini tahmin etmeye çalışıyorsunuz, kimi zaman haklı çıkıyor kimi zamanda ters köşeye yatıyorsunuz:)  Polisiye ve medikal türü sevenlere önerdiğim Partner For Justice’in  detaylı yorumlarına şu yazıdan ulaşabilirsiniz.

14.Wok Of Love 

Bazen hayat bitti dediğin yerden başlar, düştüğün topraktan yeşerir yeniden umutlar. Sen kaybettim sanırsın, beklemek seni zorlar. Zamanı geldiğinde ise açılır  yeniden kapılar, sıralanır önüne nice fırsatlar. İşte Wok Of Love dizisi de bu küllerinden doğma serüvenini anlatan leziz bir yapım olmuş. Romantizm kısmı eksik kalsa da güzel mutfak sahneleri ile gönlümüzü doyurmuş. 2 bölüm kısaltılıp yarım saatlik kısımlarla 38 bölümde final yapan Wok Of Love, hayata yeniden başlama konsepti ile benim gönlümü kazansa da pek çok açıdan beklenileni veremediğini söyleyebiliriz. Dizi ile ilgili detaylı yorumlarıma şuradan ulaşabilirsiniz.

15. Mr Sunshine

Parçalanmanın eşiğinde olan bir ülkenin horlanmış çocuklarının öyküsünü anlatıyor Mr. Sunshine, öyle duygusal  anlatıyor ki siz de o ülke gibi parçalanıyorsunuz. Çiçek gibi yaşayabilecekken bu gidişe dur diyebilme cesareti gösteren asil bir kadını efsaneleştiriyor Mr. Sunshine, siz de o kadınla birlikte savaşıyorsunuz. En önemlisi sahiplenilmeyip  yurtsuz kalan iki adamın  bir kadını nasıl vatan bildiğini gösteriyor  Mr. Sunshine, aşkın büyüklüğünden irkiliyorsunuz. Oyuncuları, dekorları,senaryosu ve  müzikleri ile 2018’in tartışmasız en iyi yapımlarından birisi olan Mr Sunshine’nın  konusu ile ilgili detaylı bilgiler  şurada olup, seyrettikten sonra yazdığım Mr. Sunshine yorum yazıma şu linkten ulaşabilirsiniz.

16.Secret Mother

Sıradan ev hanımlarının sıradışı sırlarının anlatıldığı Secret Mother’ı tamamladım, keyif aldım. Ufak Tefek Cinayetleri de andıran dizi ile ilgili yorum yazıma şuradan ulaşabilirsiniz.  Secret Mother konusu ile ilgili detaylar şu yazımdadır.

17. My  Ajusshi

Öyle bir dizi ki My Ajusshi her bölümü ile size hayatı yeniden sorgulatıyor, düşüncelere daldırıyor. Kimi zaman umut oluyor;  iyi insanların varlığına inandırıyor. Kimi zaman yara oluyor, çaresizliğe ağlatıyor. Aşktan üstünü  de varmış dedirttiriyor.  En önemlisi ise bunları sizin benim gibi sıradan insanların öyküleri ile  anlatıyor. Seyrettikten sonra yazdığım detaylı My Ajusshi yorum yazım şuradadır.

18.Terius Behind Me

Bir casus dizisi olmaktan ziyade daha çok keyifli bir aile yapımı olan Terius Behind Me, So Ji Sub faktörünü son derece iyi kullanıyor ve senaryo kopukluklarına rağmen seyredenleri mutlu etmeyi başarıyor. Yalnız yaşayan bir ajanın kod adı çocuk bakıcısı:) operasyonuna katılmasıyla değişen hayatını konu edinen dizimizde yer yer aksiyon sahneleri yer alsa da, bana göre Terius Behind Me tam bir ajumma dizisi olmuş, So Ji Sub’a ise baba rolü cuk oturmuş:) Detaylı yorum yazıma şuradan ulaşabilirsiniz

19.The Smile Has Left Your Eyes

The Smile Has Left Your Eyes, garip başlayıp garip biten bir hikaye ile karşımıza çıkıyor.  Gizemli gri bölümleri ile  seyredenlerde farklı bir tat bırakıyor. Tek kelime ile diziyi tanımla derseniz ‘tuhaf’ derim, Kim Moo Young’un  şimdiye kadar gördüğüm  en ilginç karakterlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Katmanlı olarak ilerleyen hikayede bir merak duygusu peşinizi bırakmıyor, Sora Kara Furu Ichioku No Hoshi adlı Japon dizisinden uyarlanan dizimizin her sahnesinde bir Japon tuhaflığı,  bir ürperti hissediliyor Lafı dolandırarak anlatan gizemli yapımları sevmiyorsanız, The Smile Has Left Your Eyes’dan  da muhtemelen hoşlanmayacaksınız. Detaylı yorumlarıma buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

12 Replies to “Kore Dizi Önerileri 2018- Yeni Başlayacak Kore Dizileri Rehberi”

 1. Kore dizileri dedi ki:

  A Poem A Day Dizi çok sevdim ama 2018 pek ismini yazdırcak cins değil benim düşüncem tabi gelecek olanların içinde neler olur bilemiyorum derleme için sağol

  • Mona dedi ki:

   Son bölümlerinde temposu düşse de ilk 10 bölümü oldukça iyiydi A Poem a Day dizisi’nin. Dediğin gibi iddalı yapımlar geliyor ilerleyen günlerde. Sketch, Secretary Kim gibi diziler arasında pek de 2018’e ismini yazdıramayacak gibi görünüyor. Ama benim de severek seyrettiğim romantik komedilerden oldu. Teşekkürler yorumun için:)

 2. Muhteşem bir yazı olmuş. Kore dizilerini izlemeye yeni başlayacak kişiler için harika bir rehber. Bende izlemediğim birçok diziyi not aldım yazınızdan tek tek izleyeceğim. Teşekkür ederim.

  • admin dedi ki:

   Yorumunuz için ben teşekkür ederim. 2018 yılında farklı konu ve türlerde pek çok güzel Kore dizisi var. Ben de neyi seyredeceğimi şaşırıyorum bazen 🙂 Muhabbetle 🌿🌿🌿

 3. Daisy dedi ki:

  Tam bu yıl içinde hangi dizileri izlesem diye bakarken bu şahane yazıyla karşılastim teşekkür ederim. Harika bir yazı olmuş 😊

 4. Mira dedi ki:

  2018 yapımlarını içeren harika bir yazı olmuş.Teşekkür ederim:)

 5. Beyza dedi ki:

  Merhabalar Mona 🙂 Güzel bir yazı olmuş keyifle okudum ellerine sağlık. Bir çoğuna katılsam da şu why secretary kim dizisini bir türlü beğenemedim. Başrol çocuk çok yetenekli bir oyuncu. Buna rağmen klişe olan natsist, züppe katakter rolünü iyi yapamamış,ağzından çıkan her narsist cümle aşırı zorlama geldi bana. Bu sebeple yarısına kadar dayanabildim. Bir de gerçekleşemeyecek olaylar yaşandığından mıdır bilimmez fazla kalitesiz yani basit bir diziydi.

  Bir ara evlilik konulu diziler başlıklı bir yazı yazmanı çok isterim. Önerilerini bekliyorum. Böyle konular güzel oluyor. Zevkle okuyacağım. Hazır yazmışken ben de evlilik konulu bir dizi önereyim sana: Sweet 18. Liseli bir kız ile 30 yaşlarında bir avukatın küçükken everilmesi ve zorla evlendirilmeleri konu edilmiş 😀 Baya eski bir dizi. Ama başrol beyimizin yaşça büyük olmasından ötürü sahiplenmeleri, koruyuculuğu ve kızın da küçük olmasından ötürü muziplikleri, hatta mağazanın ortasında istediği şeyi almadı diye oturup ağlamaları, sevimlilikleri romantizmi ve komediyi arttırmış. Kenarda köşede kalmış romcomlardandır. Umarım izler ve uzun bir yazı yazarsın bununla ilgili.

  Gelecek yazılarını sabırsızlıkla bekliyorum. İyi geceler :))

  • admin dedi ki:

   Merhabalar Beyza 🙂 Park Seo-Joon hakkındaki tespitine ben de katılıyorum. Why Secretary Kim yorum yazımda değinmiştim buna nitekim. Narsist tiplemesi biraz zorlama gibi geldi bana da, düşünceli, fakir ama gururlu karakterleri daha bir iyi oynuyor. Ama ben Why Secretary Kim dizisinin genelini pek bir beğenmiştim.Park Min Young ve yan roller güzel iş çıkarmışlar. Hakkını yiyemeyeceğim:) Dizinin ilerleyen bölümlerinde Lee Young-Joon daha tutarlı bir karakter haline geliyor dizide. Yarım bıraktıysan devam etmeni tavsiye ederim, gerçi sevmemişsen de bundan sonra sevemezsin diziyi. O yüzden What’s next? :)diyelim.

   Evlilik konulu diziler gerçeklere dayanan tespitleri ile dediğin gibi güzel oluyorlar. Ben de seyretmekten keyif alıyorum. Bir arkadaş daha sormuştu. En kısa zamanda derleyeceğim inşallah. Sweet 18, 2004 yapımı çok sevdiğim Lee Dong-gun’un oynadığı bir diziymiş. Unutmadığına göre de iyi bir romantik komediymiş anlaşılan. 2018 kdramalarından fırsat bulabilirsem seyredebilmeyi çok isterim.

   Güzel yorumun ve önerilerin için çok teşekkür ederim. Belli ki detaylara önem veren sıkı bir kdrama izleyicisin. Ben de yorumlarını, önerilerini, eleştirilerini her zaman bekleyeceğim.Muhabbetle🌿🌿

 6. bellaaa dedi ki:

  100 days my prince izleyin mutlaka

  • admin dedi ki:

   1. bölümünü ben de çok beğenmiştim. Yetiştirebilirsem mutlaka seyretmek istiyorum. Teşekkürler öneriniz için. Muhabbetle🌿🌿🌿

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: